Klíčové slovo

Klíčové slovo
2018-05-07 08:28

Duben patřil mužům: rostla návštěvnost mužských magazínů a auto-moto webů

V dubnu se zvýšila návštěvnost webových stránek zaměřených především na muže. Mužské magazíny o životním stylu zaznamenaly nárůst počtu reálných uživatelů o pětinu z klasických PC a o 14 % z mobilních telefonů. Celkový počet uživatelů ze všech zařízení u této kategorie přesáhl 1,1 milionu RU. Kategorie Auto-moto obsah, která zahrnuje především weby s články o automobilech, recenze či testy jednotlivých značek, rostla o 12 % z mobilních telefonů a 4 % z počítačů. …

V dubnu pokračoval také růst návštěvnosti kategorie Cestování obsah, jež obsahuje informace o cestovních destinacích či tipy na cesty a další praktické informace pro cestovatele. Nárůst počtu uživatelů byl zde, stejně, jako v předchozím měsíci, zaznamenán u mobilních zařízení (přibližně 12 % z mobilních telefonů a 15 % z tabletů). Celkem tuto kategorií navštívilo minulý měsíc 2,45 milionu RU ze všech zařízení, vliv na nárůst počtu uživatelů mohla mít blížící se sezóna letních dovolených, hledání zajímavých destinací či atrakcí a památek v okolí místa pobytu. Kategorie Cestování obsah zaznamenala také výrazný nárůst počtu zobrazení stránek a to o více než 2 miliony. Druhá kategorie spojená s cestováním, Cestování – prodej, nabízející zájezdy k prodeji, zaznamenala nárůst pouze na tabletech (25 %). Jelikož tablet je zařízením, které často sdílí celá rodina, je možné předpokládat, že takto vysoký nárůst u této kategorie může znamenat, že nabídku zájezdů si uživatelé prohlíželi společně se svými blízkými.

Nejnavštěvovanějšími kategoriemi z klasických počítačů byly v dubnu Domovské stránky portálů (5,7 milionu RU), Databáze a katalogy (téměř 5 milionů), Zpravodajství (4,7 milionu), Komunikační služby (4,5 milionu) a E-commerce prodej (4 miliony). Výše uvedené Zpravodajství bylo také nejnavštěvovanější kategorií v případě mobilních zařízení. Ze smartphonů ji navštívilo více než 3 miliony RU a z tabletů více než 900 tisíc. Mezi pět kategorií s nejvyšším počtem uživatelů z mobilních zařízení se dále zařadily mimo jiné TV a rádia a Bulvární magazíny. 

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter