Klíčové slovo

Klíčové slovo
2021-07-09 14:14

EURO 2020 ovlivnilo návštěvnost kategorie Sport

Mistrovství Evropy ve fotbale zvýšilo zájem návštěvníků kategorie Sport, a to především na mobilních zařízeních. Z mobilních telefonů a tabletů navštívilo v červnu sportovní weby o 5 resp. 4 % více uživatelů než v květnu. Vysoká denní návštěvnost (přibližně 900 tisíc až 1,1 milionu RU na mobilních telefonech a asi 80 tisíc na tabletech) byla zaznamenána především ve dnech kolem zápasu Česko – Nizozemsko (27. – 29. 06.), který rozhodl o postupu ČR do čtvrtfinále EURO.

Blížící se prázdniny a období dovolených ovlivnilo nárůst návštěvnosti v kategorii Databáze a katalogy, která zahrnuje například internetové mapy anebo jízdní řady. Tato webová kategorie rostla nejvíce na tebletech (11 %) a mobilních telefonech (5 %) přičemž výrazný nárůst denního počtu uživatelů byl zaznamenán v posledních červnových dnech, tedy na konci školního roku (až 900 tisíc RU denně z mobilních telefonů a 72 tisíc z tabletů). 

Větší množství volného času u dětí a mládeže mohlo ovlivnit nárůst počtu uživatelů Komunitních a teens serverů a fotogalerií. Tyto weby rostly především na klasických PC (15 %) a mobilních telefonech (30 %). V červnu rostla také kategorie Zdraví, vliv na to mohly mít zprávy o koronaviru a nově se vyskytující mutaci delta, očkování či podmínkách pro cestování do zahraničí. Počet uživatelů této kategorie se zvýšil především u tabletů (13 %) a mobilních telefonů (3 %).

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter