2015-03-15 20:15

Mistrovství světa přilákalo na sportovní weby 800 000 RU denně

Letošní mistrovství světa v ledním hokeji výrazně ovlivnilo návštěvnost sportovních webů. V jeho průběhu byl počet uživatelů sportovně zaměřených webových stránek téměř o 230 tisíc RU vyšší než ve zbývající květnové dny a dosahoval v průměru 800 tisíc RU denně. Počet reálných uživatelů navštěvujících weby v kategorii Sport se meziměsíčně zvýšil o čtvrtinu a v květnu přesáhl hranici 3 milionů. V pátém měsíci také znatelně rostl počet zahájených přehrání a počet zobrazení stránek z mobilních …

Mistrovství světa v ledním hokeji ovlivnilo popularitu webových stránek v kategorii Sport, jež zaznamenala nejvyšší meziměsíční nárůst počtu reálných uživatelů, a to o téměř 25 %. Během mistrovství se počet reálných uživatelů sportovních webů zvýšil denně o 230 tisíc a počet zobrazení stránek vzrostl téměř o 3 miliony. Největší počet uživatelů navštívil sportovní weby v posledním týdnu mistrovství, kdy se průměrná návštěvnost pohybovala okolo 900 tisíc uživatelů denně. Ve dvou dnech dokonce dosahovala hodnot kolem 1 milionu RU. V květnu rostla většina dalších webových kategorií, ovšem žádná z nich nezaznamenala tak vysoký růst jako sportovní weby.

V květnu se počet internetových uživatelů navštěvujících webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor přiblížil k hodnotě 6,6 milionu a počet zobrazených stránek přesáhl 8 miliard. Počet zahraničních návštěvníků v květnu dosahoval téměř 2 milionů a počet jimi provedených zobrazení stránek 600 milionů. Průměrný český uživatel strávil na webech zapojených do výzkumu více než 1 a půl hodiny denně, přičemž délka jedné návštěvy přesáhla hranici 8 minut.

Rostl také počet uživatelů navštěvujících mobilní webové stránky z telefonů a tabletů: přiblížil se 3 milionům. Počet mobilních zobrazení stránek se meziměsíčně zvýšil o více než 14 % a nyní již dosahuje téměř miliardy. Především zásluhou hlavní květnové sportovní události, kterou bylo mistrovství světa v hokeji, výrazně vzrostla sledovanost multimediálního obsahu. Počet jeho uživatelů se zvětšil o více než 80 tisíc a počet zahájených přehrání narostl o 17 milionů.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

oblast

Zábava

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter