2016-10-19 18:10

V září se uživatelé nejvíce zajímali o automobily a bydlení

V září rostl zájem českých uživatelů o webové kategorie Bydlení obsah a Auto-moto obsah a to ze všech typů zařízení. Návštěvnost kategorie Bydlení obsah se zvýšila o 20 % z tabletů a o 12 % z PC a mobilních telefonů. Nárůst počtu uživatelů u kategorie Auto-moto obsah dosáhl 11 - 13 % v závislosti na typu zařízení. Výrazně se také zvýšil počet uživatelů tabletů, navštěvujících webové stránky zaměřené na prodej aut a to o téměř pětinu. 

Návštěvnost z PC

Klasické počítače použilo pro návštěvu webových stránek zapojených do NetMonitoru téměř 6,5 milionu uživatelů, tedy o 250 tisíc více než v srpnu. Počet zobrazení stránek dosahoval téměř 5 miliard. Nejvyšší nárůst návštěvnosti byl v případě PC zaznamenán u výše uvedených kategorií Bydlení – obsah (12 %) a Auto moto - obsah (11 %) a dále u Zdraví (5 %). Denní návštěvnost dosáhla 3,6 milionu RU a čas strávený uživateli prohlížením zapojených stránek na počítačích přesáhl 1 hodinu. Počet uživatelů, sledujících multimediální obsah dosáhl 3,5 milionu a počet zahájených přehrání 120 milionů.

Návštěvnost z mobilních telefonů

Z mobilních telefonů navštívilo měřené webové stránky 3,2 milionu RU, kteří na nich provedli 1,3 miliardy zobrazení stránek. Denně navštěvovalo tyto weby z mobilních telefonů v průměru 1,5 milionů uživatelů, kteří strávili surfováním více než půl hodiny. Mezi kategorie s nejvyšším nárůstem návštěvnosti patřily v září Bydlení – obsah (11 %), Auto moto – obsah (10 %) a IT servery, mobilní a digitální technologie (11 %). Streamovaný obsah sledovalo více než 800 tisíc RU, tedy o 6 % více než v srpnu. Počet zahájených přehrání přesáhl 10 milionů.

Návštěvnost z tabletů

Webové stránky navštívilo z tabletů téměř 1,5 milionu RU a počet zobrazení stránek provedených z těchto zařízení dosáhl 300 milionů. Nejnavštěvovanějšími kategoriemi byly v případě tabletů opět Bydlení – obsah (21 %) a obě automobilové kategorie: prodej (19 %) a obsah (13 %). Denní návštěvnost dosáhla 600 tisíc uživatelů a průměrná doba surfování 18 minut. Multimediální obsah zhlédlo více než půl milionu uživatelů, kteří provedli 3,7 milionu zahájených přehrání.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter