Klíčové slovo

Klíčové slovo
2020-02-06 10:37

Brexit a koronavirus ovlivnily návštěvnost internetu

Leden přinesl mnoho důležitých událostí, které mohly zvýšit návštěvnosti jednotlivých kategorií webových stránek. Dvě z nich – nadcházející Brexit a epidemie koronaviru v Číně ovlivnily webové kategorie Ekonomika, Zdraví či Zpravodajství.

Zprávy o šířícím se koronaviru v Číně, jeho výskyt v Evropě a následné vyhlášení globálního stavu zdravotní nouze, mohly zvýšit zájem uživatelů o webové stránky týkající se zdraví. Uživatelé chtěli vědět, jaké jsou příznaky nemoci, jak ji rozeznat od chřipky, a zda nákaza hrozí už také v České republice. Vliv na nárůst návštěvnosti této kategorie mohla mít také chřipková epidemie, která byla vyhlášená koncem ledna v Jihočeském kraji. Kategorie Zdraví rostla  především na mobilních telefonech a klasických PC a to o 18 resp. 13 %.

Nárůst počtu uživatelů kategorie Ekonomika mohl ovlivnit blížící se odchod Velké Británie z Evropské unie, ale například i kauza české společnosti Avast, jejíž akcie silně klesly z důvodu skandálu s prodejem dat uživatelů. Čtenost článků v této kategorii mohl také ovlivnit výše zmíněný koronavirus – uživatelé, kteří nakupují v čínských internetových obchodech, se mohli obávat, zda v souvislosti s uzavřením některých regionů v Číně jim budou doručeny jejich zásilky, případně, zda je bezpečné si je vůbec objednávat. Kategorie Ekonomika rostla nejvíce na klasických počítačích (18 %), dále na mobilních telefonech (14 %) a tabletech (9 %). Všechny vyjmenované události mohly ovlivnit kategorii Zpravodajství, která rostla nejvíce na počítačích a to o více než 4 %. 

Na růst kategorie IT, digitální a mobilní technologie mohly mít vliv výše uvedené zprávy o společnosti Avast a také přechod na vysílání DVB-T2 v některých regionech ČR. Uživatelé chtěli vědět, kdy se tento přechod koná a co musí udělat pro to, aby si zajistili funkčnost televizního přijímače. Tyto webové stránky zaznamenaly největší nárůst na mobilních telefonech (téměř 20 %), dále na klasických PC a tabletech (asi 15 %).

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

oblast

Média, Zdraví

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter