2015-08-13 15:05

Česká republika má druhou nejvyšší penetraci internetu v regionu CEE

Penetrace internetu v České republice dosahuje 88 %. Vyšší penetraci v regionu CEE má pouze Estonsko (90 %). Pro srovnání, nejvyšší rozšíření internetu ze zkoumaných států má Dánsko (97 %), naopak nejnižší Rumunsko (59 %). 

Gemius zkoumal penetraci internetu ve věkové skupině 18-69 let ve dvanácti evropských zemích: České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Dánsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Rumunsku, Slovinsku, Chorvatsku a Bulharsku. Zatímco například v Dánsku používá internet téměř sto procent obyvatel, na východě Evropy je situace trochu jiná. Průměrné rozšíření internetu v jedenácti analyzovaných státech regionu CEE dosahuje 75 %. Nejvyšší je přitom v Estonsku (90 %), a nejnižší v Rumunsku (59 %). 

Česká republika s rozšířením internetu o hodnotě 88 % zaujímá první místo ze států visegrádské čtyřky. Za ní s velkým odstupem následuje Maďarsko se sedmdesátiprocentní penetrací internetu, což je i průměr celého regionu V4. Rozšíření internetu ve státech V4 je tak o něco nižší, než je průměr celého regionu střední a východní Evropy, a dokonce o 12 procentních bodů nižší ve srovnání s internetovou penetrací v Baltských státech.  V této severní části Evropy byla zaznamenána nejvyšší průměrná penetrace internetu v celém regionu CEE.

Data pochází z výzkumu gemiusAudience (v ČR NetMonitor).

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter