2015-03-16 20:13

Český internet v březnu výrazně posílil

V březnu se výrazně zvýšil počet internetových uživatelů navštěvujících webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor, a to jak z klasických PC, tak z mobilních zařízení. Počet uživatelů prohlížejících mobilní webové stránky prostřednictvím mobilů a tabletů dosáhl v minulém měsíci 1,5 milionu, přičemž mezi nejnavštěvovanější mobilní webové stránky patří horizontální portály a zpravodajské servery.

Hlavní ukazatele návštěvnosti internetu

Webové stránky zapojené do NetMonitoru navštívilo v březnu více než 6,5 milionu reálných uživatelů, kteří provedli na těchto webech téměř 9 miliard zobrazení. Čeští internetoví uživatelé strávili na webech měřených ve výzkumu přibližně dvě hodiny denně a provedli více než 1,26 miliardy návštěv. Kategoriemi, které zaznamenaly největší nárůst počtu uživatelů v porovnání s únorem, byly: Cestování, Zájmové servery a Bulvární magazíny.

Návštěvnost mobilního internetu

Počet českých internetových uživatelů, kteří navštěvovali mobilní webové stránky zapojené do našeho výzkumu, se v březnu meziměsíčně zvýšil o 6 % a počet zobrazení stránek z mobilních zařízení o pětinu. Vliv na výrazný nárůst počtu zobrazení měl rovněž větší počet dnů v měsíci a zahrnutí dalších webových stránek do výzkumu.

Návštěvnost streamovaného obsahu

Streamovaný obsah sledovalo v březnu 2013 téměř 2,9 milionu uživatelů, což je více než 40 % české internetové populace. Podle výsledků studie sledovalo multimediální soubory více mužů nežli žen (56 %). Mezi nejpočetnější kategorie uživatelů sledujících tento obsah patří věkové skupiny 25–34 a 35–44 let. Naopak nejméně sleduje streamovaný obsah nejmladší a nejstarší věková skupina uživatelů (10–14 let a 65+).

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter