2015-03-13 19:36

Chrome verze 30.0 je nejpoužívanějším prohlížečem v regionu CEE a MENA

Chrome 30.0 je nejpoužívanějším prohlížečem ve státech střední a východní Evropy, Blízkého východu a severní Afriky. Jsou zde ovšem tři výjimky a jednou z nich je Česká republika. V ČR a Polsku je nejpoužívanější Firefox verze 24.0 a v Bělorusku Opera verze 12.1. Vyplývá to z pravidelné studie gemiusTraffic.

Gemius zkoumal, které verze internetových prohlížečů jsou nejpoužívanější na jednotlivých trzích, kde společnost působí. Výsledky měření návštěvnosti webových stránek gemiusTraffic ukázaly, že nejvíce internetových uživatelů používá Chrome 30.0. Z tohoto prohlížeče pochází nejvyšší počet zobrazení stránek například v Moldavsku (64 %), Makedonii (55 %) či Turecku (52 %). Nicméně v některých státech je Chrome méně populární: v České republice a Polsku generují nejvíce zobrazení stránek Firefox 24.0 a v Bělorusku Opera verze 12.1., ale i na těchto trzích podíl Google Chrome stále roste.

Výsledky studie potvrzují, že pozice Google Chrome je na internetových trzích stále silnější: v říjnu předběhl tento prohlížeč ve Slovinsku a Maďarsku konkurenční Firefox a v Dánsku Internet Explorer. V České republice je podíl zobrazení generovaných Firefoxem 24.0 prozatím nejvyšší (25 %), ale v nejbližší době můžeme očekávat vyrovnání počtu zobrazení pocházejících z prohlížečů Firefox a Chrome.

Data pochází z období 14. – 20. října 2013 z nástroje gemiusTraffic: www.rankings.cz.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter