Klíčové slovo

Klíčové slovo
2015-03-18 06:51

Gemius spolupracuje s Grouponem, gigantem v oblasti skupinového nakupování

Gemius zahájil spolupráci se společností Groupon, vlastnící největší portál s nabídkou hromadných slev na světě. Mezinárodní gigant v oblasti skupinového nakupování implementoval na svých webových stránkách nástroj gemiusHeatMap, který umožňuje rychlou analýzu nabídky slev z pohledu jejich atraktivity pro uživatele a dále poskytuje informace o chování a preferencích zákazníků, jakož i o využití webových stránek uživateli.

Společnost Groupon klade důraz především na spokojenost zákazníků, kvalitu obsahu a optimalizaci využití webu jeho uživateli. Proto se rozhodla implementovat na svých webových stránkách nástroj gemiusHeatMap, teplotní mapu webu, která umožňuje v reálném čase zjistit preference uživatelů webových stránek. Teplotní mapa (heat map) je grafickým zobrazením interakce návštěvníků webu, nabízí měření počtu kliknutí na všech proklikatelných prvcích webové stránky (modul link mapy) a zaznamenává všechna kliknutí na stránce (click mapa). Díky tomu je možné zjistit, o které sekce webu a zveřejněné materiály mají uživatelé největší zájem, a které naopak ignorují. Místa stránek s největším počtem kliknutí se správcům webu zobrazí jako barevně „více teplá“ a zbarvují se dočervena, naopak místa, na která se kliká jen ojediněle, se zbarvují modře a zeleně.

Díky nástroji gemiusHeatMap může Groupon seřadit jednotlivé slevy podle jejich atraktivity pro uživatele a měnit svou nabídku produktů a služeb podle toho, co zajímá její klienty. Nástroj umožňuje provádět rychlé A/B testy a měnit obsah podle preferencí uživatelů. Měření atraktivity nabídky, úprava nadpisů, obrázků a krátkých popisů produktů velmi rychle přináší subjektům z oblasti e-commerce viditelné výhody. „Každodenní práce s gemiusHeatMap nám umožňuje maximalizovat výnosy z prodeje díky optimálnímu umístění jednotlivých nabídek, počtu uživatelů, kteří na ně klikli a podle zisku, který generují. Díky tomuto nástroji můžeme seřadit jednotlivé odkazy podle jejich atraktivity a měnit naši nabídku produktů a služeb na webových stránkách v souladu s tím, co zajímá naše klienty. Práce s nástrojem nám také pomohla integrovat náš tým prodejců, grafiků a editorů a motivovat je k lepším výsledkům“, říká Tomasz Nowiński, Head of Travel CEE společnosti Groupon.

„Spolupráce se společností Groupon poukazuje na velký potenciál využití našich nástrojů v oblasti e-commerce. V České republice se toto odvětví poměrně rychle rozvijí, což vyplývá například z našeho pravidelného výzkumu E-commerce 2012. Nyní začínáme prodávat náš nástroj také českým společnostem působícím v oblasti elektronické komerce, například e-shopům či slevovým portálům. Věříme, že tyto nástroje jim pomohou získat nové zákazníky, optimalizovat webové stránky v souladu s požadavky uživatelů a zvýšit zisk“, říká Tomáš Sedláček, Country Manager společnosti Gemius.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter