Klíčové slovo

Klíčové slovo
2020-12-08 12:20

Koronakrize ovlivnila nárůst počtu uživatelů sektoru E-commerce

Listopadový lockdown v České republice, způsobeny prudkým nárůstem počtu nových onemocnění koronavirem ovlivnil mimo jiné způsob nakupování. Z důvodu uzavření kamenných prodejen byli lidé nucení nakupovat mnoho typů spotřebního zboží pouze online, což ovlivnilo nárůst návštěvníků webových stránek v kategorii E-commerce – prodej. Tato kategorie, která zahrnuje například srovnávače cen či internetové bazary, rostla výrazně na všech platformách, nejvíce však na klasických počítačích a …

Zajímavé je, že letos se v datech měření návštěvnosti v kategorii E-commerce - prodej neprojevil Black Friday ani Cyber Monday a tyto dny tak neměly výrazně vyšší návštěvnost v dané kategorii. Mohlo to být opět způsobeno pandemií koronaviru, kdy lidé nakupovali online po celý měsíc a nečekali na předvánoční slevy či speciální výprodeje. V průběhu listopadového lockdownu, kdy například kulturní instituce, restaurace či obchody musely zůstat zavřené a mnoho lidí ztratilo svoje příjmy, rostl také zájem o kategorii E-commerce - obsah, která zahrnuje mimo jiné weby s pracovní nabídkou. Tato webová kategorie rostla především na klasických počítačích (20 %) a mobilních telefonech (16 %). 

Příprava na adventní období mohla ovlivnit nárůst kategorie Bydlení – obsah s lifestylovými magazíny, zaměřenými na vánoční dekorace či dárky. Největší nárůst počtu uživatelů u této kategorie byl zaznamenán na tabletech (12 %). V minulém měsíci byly stále uzavřeny školy a vláda omezila svobodu pohybu, což pro žáky a studenty, kteří museli zůstat doma, znamenalo více volného času. Zvýšil se proto zájem uživatelů o oddechové kategorie, například Zájmové servery a hobby či Zábava a hry. První zmíněna kategorie rostla na tabletech (8 %), druhá především na klasických počítačích (10 %) a tabletech (8 %).

 

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter