2015-03-12 17:03

Míra rozšíření internetu v ČR dosáhla 96 procent

Již 96 % osob ve věku 18–69 let navštěvuje internet a řadí tak Českou republiku na přední příčku mezi všemi státy regionu střední a východní Evropy. Pro srovnání: v dalších státech V4 se míra rozšíření internetu pohybuje přibližně mezi 65 až 75 % a průměr celého regionu střední a východní Evropy činí 67 %. Tyto údaje vyplývají ze studie “Online Landscape: Central Europe” společnosti Gemius, která analyzuje situaci internetových trhů v jednotlivých státech V4 a která přináší nejdůležitější data …

Dle výsledků studie je ve státech V4 celkem 31 milionů uživatelů internetu, přičemž Česká republika je s 6,7 miliony uživatelů druhým největším internetovým trhem střední Evropy (po Polsku). ČR dosahuje ovšem nejvyšší míry rozšíření internetu pro všechny věkové kategorie (10 +), a to 71 %. Rozložení uživatelů podle pohlaví je u nás ze všech zkoumaných států nejméně rovnoměrné – 52 % návštěvníků českého internetu tvoří muži, zatímco v jiných zemích spíše mírně převažují ženy. ČR také se 17 % vykazuje nejvyšší podíl nejstarší věkové skupiny 55+, naopak nejméně uživatelů v tomto věku je na Slovensku (11 %). Návštěvnost z mobilních zařízení se v průběhu jednoho roku zvýšila desetkrát. V prosinci 2013 bylo z mobilních telefonů a tabletů provedeno již 10 % zobrazení stránek, přičemž i nadále se očekává konstantní nárůst.

Zatímco v Polsku a Maďarsku vyhledávají uživatelé především weby spojené se zábavou (rádia, televize), v ČR a na Slovensku se zajímají spíše o prakticky zaměřené webové stránky, jako například databáze, mapy či jízdní řády. Svoji dominantní roli na trhu potvrdila společnost Seznam. „Šestz deseti nejnavštěvovanějších webových stránek měřených výzkumem patřídojejího portfolia. V posledních 2 letech prošel český online trh významnou konsolidací – událo se velké množství akvizic a změnvevlastnictvímediálníchdomů. V důsledku toho vzniklo několik silnýchmediálních skupin, nicméněhegemonzůstává“, říká Josef Richtr, Research Manager společnosti Gemius.

Zprávu “Online Landscape: Central Europe” ke stažení naleznete zde:

http://files.gemius.pl/Reports/2014/gemiusKnowledge_CentralEurope 

 

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter