2019-06-06 13:35

Mistrovství světa v hokeji přilákalo na internet téměř 850 tisíc uživatelů v kategorii Sport

Návštěvnost kategorie Sport se v průběhu května meziměsíčně zvýšila o téměř 850 tisíc uživatelů, hlavním důvodem bylo probíhající mistrovství světa v hokeji. Sportovní weby rostly na všech zařízeních, nejvyšší meziměsíční nárůst byl zde ovšem zaznamenán u mobilních telefonů (téměř 34 %, více než 774 tisíc RU), na klasických PC dosáhl 23 % (609 tisíc RU) a na tabletech 38 % (téměř 166 tisíc RU). Po ukončení mistrovství světa v hokeji (26.05) začal zájem o sportovní weby postupně klesat. …

Nejvyšší počet českých návštěvníků (ze všech zařízení) byl u sportovních webů zaznamenán 21. května, tedy v den, kdy Česká republika hrála se Švýcarskem poslední zápas ve skupině (téměř 2 miliony RU). Druhého nejvyššího počtu uživatelů dosáhla kategorie Sport 23. května, kdy probíhalo čtvrtfinále mistrovství světa – téměř 1,8 milionu RU. Denní návštěvnost ze všech zařízení dohromady se v průběhu trvání mistrovství světa pohybovala v průměru kolem 1,6 milionu RU, ve zbývající květnové dny pak byla přibližně o 400 tisíc RU nižší.

V květnu rostly oddechové kategorie, jako jsou Společenské magazíny, Zábava a hry či Komunitní a teens servery. Návštěvnost první z těchto kategorií rostla nejvíce z mobilních zařízení (nárůst o 15 % na tabletech a o 10 % na mobilních telefonech), zatímco druhá kategorie rostla především na mobilních telefonech (10 %). Komunitní a teens servery, které zahrnují například blogy, seznamky či fotogalerie, rostly hlavně na tabletech (nárůst o pětinu RU na 185 tisíc uživatelů). Blížící se sezóna prázdnin a dovolených ovlivnila nárůst zájmu o weby s nabídkou cestovních zájezdů. Návštěvnost kategorie Cestování – prodej rostla především na mobilních telefonech (41 %) a dále na klasických počítačích (13 %).

klíčové slovo

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter