Klíčové slovo

Klíčové slovo
2018-10-03 13:25

Nové podzimní pořady přilákaly uživatele ke sledování online vysílání televizí a rádií

S příchodem podzimu tradičně přichystaly televizní stanice nové zábavní formáty a atraktivní pořady, aby přilákaly diváky k obrazovkám po prázdninové sezóně. Nové pořady a informace o nich byly také dostupné online, což ovlivnilo nárůst návštěvnosti kategorie TV, rádia. Vliv na zvýšení počtu návštěvníků  těchto webů mohl mít také rychlý a prudký příchod studeného podzimního počasí, kvůli kterému začali uživatelé trávit více času doma a během dlouhých večerů sledovat své oblíbené …

Kategorie TV, rádia rostla rovnoměrně na všech měřených platformách a její nárůst se pohyboval v rozmezí 9 – 11 %. Nejvyšší absolutní nárůst počtu uživatelů byl zde zaznamenán u klasických počítačů (více než 341 tisíc RU), dále na mobilních telefonech (233 tisíc RU) a tabletech (více než 61 tisíc RU).

Další kategorií, která ve srovnání s předchozím měsícem zaznamenala nárůst počtu návštěvníků, byly IT servery, mobilní a digitální technologie. Vliv na zvýšení návštěvnosti těchto webů mohl mít zájem uživatelů o informace, týkající se změn ve vysílání některých kanálů České televize, které měly proběhnout k 30. září. Největší nárůst byl u této kategorie zaznamenán na tabletech (16 %); na klasických počítačích přesáhl 5 % a na mobilních telefonech 2 %.

Po návratu z dovolených a s nadcházejícím podzimem se uživatelé začali více zajímat o své zdraví a vyhledávat rady týkající se například zdravotních potíží nebo fit životního stylu. Díky tomu se mírně zvýšila návštěvnost kategorie Zdraví a to především na tabletech (9 %) a klasických počítačích (více než 2 %).

Do schránky> Tisk

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter