2015-03-16 20:09

Počet mobilních RU se od ledna zvýšil o 40 tisíc

V únoru 2013 navštívilo webové stránky zapojené do NetMonitoru 6,36 milionu uživatelů z ČR, kteří provedli celkem více než 8 miliard zobrazení stránek. Největší nárůst návštěvnosti zaznamenaly meziměsíčně Bulvární magazíny; ostatní kategorie stagnovaly. Prostřednictvím mobilních zařízení navštívilo webové stránky měřené NetMonitorem 1,45 milionu reálných uživatelů, což znamená meziměsíční nárůst o více než 40 tisíc RU. Multimediální obsah na měřených webech sledovalo 2,97 milionu uživatelů z ČR.

Návštěvnost internetu z mobilních zařízení

Od ledna letošního roku se na českém trhu publikují data o návštěvnosti internetu z mobilních zařízení. Únorové výsledky přináší u zapojených webů meziměsíční nárůst počtu reálných uživatelů o téměř 3 %, naopak pokud jde o množství zobrazených stránek, bylo zaznamenáno mírné snížení, způsobené menším počtem dnů v měsíci. Mezi nejnavštěvovanější weby z mobilních zařízení patří zpravodajské a horizontální portály, nejvíce času pak uživatelé tráví na komunitních webech a horizontálních portálech.

Návštěvnost streamovaného obsahu

V únoru sledovalo streamovaný obsah více než 3,3 milionu internetových uživatelů, z toho téměř 3 miliony byly z ČR. Uživatelé sledovali multimediální materiály častěji v pracovních dnech než o víkendu. Měsíčně strávili sledováním streamovaného obsahu 2 hodiny 40 minut a provedli více než 128 milionů zahájených přehrání.

Sledovanost streamovaného obsahu byla v první polovině roku 2012 stabilní a v letním období se mírně snížila. Opětovný nárůst byl zaznamenán v posledním čtvrtletí loňského roku. Počet uživatelů, sledujících multimediální obsah, dosáhl svého maxima na přelomu prosince 2012 a ledna 2013.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter