2016-05-30 09:30

Podíl zobrazení stránek z mobilních zařízení společnosti Apple klesá

Podíl zobrazení stránek, provedených z mobilních zařízení Apple se na všech trzích regionu střední a východní Evropy meziročně výrazně snížil. Pokles je trh od trhu různý; nejvyšších hodnot dosahuje v Bělorusku, a to o 13 procentních bodů. V ČR pochází z mobilních zařízení od společnosti  Appletéměř čtvrtina zobrazení stránek (duben 2016), přitom před rokem to bylo téměř 30 %. 

Mobilní zařízení značky Apple patří mezi nejpoužívanější na mnoha evropských trzích, nicméně podíl zobrazení stránek, které generují, postupně klesá. Počet zobrazení stránek se meziročně nejvíce snížil v Bělorusku (o 13 procentních bodů), dále ve Slovinsku (8 proc. bodů), Maďarsku a Rumunsku (v obou státech 7 proc. bodů). Jediným trhem se stabilní pozicí Applu  je Rusko, kde více než polovina zobrazení stránek pochází z mobilních zařízení této značky.

V ČR dosáhl pokles počtu zobrazení generovaných zařízeními od Applu 5 procentních bodů. Nicméně iPhone (15 % zobrazení) a iPad (10 % zobrazení) stále zůstávají nejpoužívanějšími mobilními zařízeními na trhu. Na dalších místech žebříčku nejpoužívanějších mobilních zařízení pro připojení k internetu nalezneme Samsung Galaxy S IV Mini a Samsung Galaxy S III Neo. Podíl zobrazení, které generují, se pohybuje pouze kolem 2,5 %.   

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter