2015-03-16 19:09

Povodňová situace zvýšila návštěvnosti zpravodajských serverů

Povodňová situace v Praze a dalších městech a její vliv na běžný život občanů přivedly na webové stránky se zpravodajstvím velké množství uživatelů. V den očekávané kulminace Vltavy v Praze spojené s neklidnou situací v dalších obcích (3. června) navštívilo weby v kategorii Zpravodajství více než 2,2 milionu uživatelů, což je nejvíce od začátku roku a o 860 tisíc více než v průměrný červnový den. Pozdější události politické scény tuto rekordní návštěvnost již nepřekonaly.

Hlavní ukazatele návštěvnosti internetu

Webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor navštívilo v červnu 6,09 milionu uživatelů, kteří na nich provedli téměř 8 miliard zobrazení. Čeští internetoví uživatelé provedli na webových stránkách zapojených do výzkumu více než 1,1 miliardy návštěv, kdy průměrná návštěva trvala přibližně osm a půl minuty. Weby měřené výzkumem navštívilo v šestém měsíci v roce denně v průměru více než 3 miliony uživatelů.

Návštěvnost mobilního internetu a streamovaného obsahu

Návštěvnost mobilního internetu se v červnu zvýšila o 45 tisíc uživatelů a dosáhla počtu více než 1,7 milionu RU. Čeští internetoví uživatelé provedli s použitím mobilních telefonů a tabletů více než půl miliardy zobrazení stránek, nejvíce pak na horizontálních portálech a zpravodajských webech. Streamovaný obsah sledovalo v šestém měsíci téměř 2,8 milionu uživatelů, kteří na stránkách s multimediálními soubory provedli více než 93 milionů zahájených přehrání. Celkový čas strávený na těchto webech dosáhl téměř čtyři a půl hodiny.

Návštěvnost jednotlivých kategorií

Návštěvnost kategorie Zpravodajství nejvíce ovlivnila povodňová situace v Čechách, především pak v Praze. V den očekáváné kulminace Vltavy v hlavním městě sledovalo zpravodajské servery více než 2,2 milionu českých internetových uživatelů, což je nejvíce od začátku roku 2013 a téměř o 860 tisíc více než byla průměrná denní návštěvnost těchto webů v červnu. Vysoká návštěvnost zpravodajských portálů charakterizovala rovněž další den (4. června), kdy povodeň zasáhla další města na toku Vltavy. Události na české politické scéně, které probíhaly o několik dnů později, sice rovněž zvýšily návštěvnost zpravodajských serverů na více než 1,5 milionu uživatelů denně, nicméně rekordní návštěvnost ze dne 3. června nebyla překonána.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter