2015-10-14 13:09

Samsung je výrobcem nejpopulárnějších mobilních zařízení v regionu CEE

Gemius připravil žebříček výrobců nejpoužívanějších mobilních zařízení pro připojení k internetu ve dvanácti evropských státech. Ukázalo se, že v devíti z nich včetně České republiky, je Samsung číslo jedna. Tento žebříček se sestavuje na základě podílu zobrazení stránek generovaných jednotlivými zařízeními na webových stránkách zapojených do výzkumu gemiusAudience (v ČR známý jako NetMonitor).

Gemius zkoumal popularitu jednotlivých výrobců mobilních zařízení v následujících evropských státech: České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Slovinsku, Chorvatsku, Rusku, Bělorusku a na Ukrajině. V drtivé většině z nich je značka Samsung výrobcem nejpopulárnějších zařízení, zatímco pouze v Rusku, Bělorusku a na Ukrajině vede značka Apple.

V České republice je Samsung lídrem na trhu již od září 2012, kdy dosáhl poprvé vyššího podíl zobrazení než Apple (27 %). Od této doby se převaha značky Samsung neustále zvyšuje. V září letošního roku dosahoval podíl zobrazení provedených na stránkách zapojených do výzkumu z mobilních zařízení značky Samsung již více než 38 %, kdežto zařízení značky Apple generovaly pouze 25 % všech zobrazení. Na dalších místech se s velkým odstupem umístily značky Sony a Nokia (obě kolem 7 % zobrazení). Poslední z nich byla přitom nesporným lídrem až do října roku 2011, kdy ji předstihla značka Apple. 

Samsung dosáhl nejvyššího podílu zobrazení v Litvě (téměř 50 %). Velmi vysoký podíl zobrazení generovaných z mobilních zařízení této značky byl také zaznamenán ve Slovinsku a Lotyšsku (v obou státech vice než 40 %). Sony se, kromě České republiky, umístil na třetím místě také na Slovensku a v Maďarsku a Estonsku.

Data pochází ze stránek www.rankings.cz, na tomto webu se také nachází metodologie výzkumu.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

oblast

Technologie

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter