2015-03-13 18:36

Seznamovací portály v ČR navštěvují především muži a mladí uživatelé

Seznamovací weby v České republice navštěvuje více mužů než žen (61 %, resp. 39 %) a 65 % jejich uživatelů má středoškolské vzdělání. Nejpopulárnější jsou tyto portály mezi mladými návštěvníky: více než polovina uživatelů seznamovacích webů patří do věkové skupiny 18–35 let. Data pochází z výzkumu NetMonitor.

Gemius prozkoumal sociodemografický profil uživatelů seznamovacích portálů v České republice, Polsku a Maďarsku, měřených ve výzkumu NetMonitor (gemiusAudience). V České republice, stejně jako v Maďarsku, mezi návštěvníky seznamovacích webů dominují muži (v obou státech více než 60 %). Oproti tomu je v Polsku rozložení uživatelů podle pohlaví téměř rovnoměrné.

Zajímavé je, že v České republice a Polsku navštěvuje seznamovací portály oproti Maďarsku poměrně malá skupina starších uživatelů ve věku 46–54 a 55+. Tito uživatelé tvoří na českých a polských seznamkách pouze kolem 20 % návštěvníků, zatímco v Maďarsku je to více než třetina uživatelů. Na českých seznamovacích portálech dominují mladší uživatelé ve věku 18 –25 a 24 –35 let, kteří tvoří dohromady více než polovinu všech návštěvníků. Je to nejvíce ze zkoumaných států, mladší věkové kategorie mají naopak nejnižší podíl mezi návštěvníky seznamek v Maďarsku (29 %).

„České seznamky navštěvuje kolem 6 % internetových uživatelů. Z výsledků výzkumu jsme zjistili, že dosah seznamovacích portálů je v české online populaci dvakrát a v maďarské dokonce třikrát nižší než v Polsku. Čeští a maďarští uživatelé asi preferují jiné způsoby seznámení. Specifikem českého trhu je také to, že seznamovací weby jsou velmi populární mezi mladšími internetovými uživateli: nejvyšší podíl má v ČR skupina uživatelů ve věku 18–25 let, v Polsku je to 26–35 let a v Maďarsku 36–45 let“, říká Josef Richtr, Research manager společnosti Gemius.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Zábava

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter