2015-03-14 11:46

Square a double skyscraper jsou nejpoužívanější reklamní formáty

Klasické reklamní formáty jsou v regionu střední a východní Evropy stále nejpoužívanější, zahrnuje je 84 % display kampaní. V České republice obsahuje klasické reklamní formáty asi 82 % online reklamních kampaní, což je o 12 procentních bodů méně než v roce 2011. Mezi nejpoužívanější klasické formáty u nás patří square a double skyscraper, vyplývá ze studie gemiusAdMonitor od společnosti Gemius.

Standardní reklamní formáty, i když negenerují tolik kliknutí jako rich media bannery, se v online reklamních kampaních používají stále nejčastěji. Nejvyšší počet standardních bannerů byl zaznamenán v kampaních měřených společností Gemius na slovinském a lotyšském trhu, nejnižší naopak na ukrajinském a polském, kde jsou velmi rozšířené agresivnější interaktivní formáty.

Mezi nejpoužívanější standardní bannery na českém trhu patří square a double skyscraper, které využívá asi 40 % display kampaní měřených společností Gemius v ČR. Nejklikanější standardní bannery jsou double skyscraper s průměrným CTR 0,25 %, leaderboard (0,18 %) a square (0,13%). Jejich průměrná míra prokliků je ovšem mnohonásobně nižší než CTR interaktivních bannerů, které v ČR dosahuje až 2,3 % (interstitial). „Navzdory rychle rostoucí popularitě interaktivních bannerů, obliba klasických formátů klesá velmi pomalu. Je to pravděpodobně způsobeno tím, že využití tradičních bannerů nevyžaduje na webových stránkách žádné speciální reklamní systémy, což je pro menší inzerenty či vydavatele mnohem jednodušší řešení. Klasické reklamní bannery splňují svůj účel, přitom jejich cena je příznivější a je lehčí je vytvořit“, říká Radoslav Kapraň, Sales Manager společnosti Gemius.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Reklama

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter