2017-05-19 06:50

Uživatelé mobilních zařízení sledovali nejvíce weby z oblasti bydlení a zdraví

V dubnu se výrazně zvýšil počet uživatelů mobilních zařízení, navštěvujících kategorie Zdraví a Bydlení – obsah. První kategorie, jež obsahuje například webové stránky týkající se zdravého života, spotřebitelských testů či dotazů na lékaře, se u mobilních telefonů zvýšila o více než 10 % (asi 70 tisíc RU) a u tabletů dokonce o téměř 20 % (více než 50 tisíc RU). Kategorie Bydlení – obsah, která zahrnuje například weby z oblasti bydlení a lifestylu, zaznamenala 18procentní nárůst …

Webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor navštívilo z klasických počítačů během dubna téměř 7 milionů uživatelů z ČR a více než 1,7 milionu uživatelů ze zahraničí. Webové kategorie, které zaznamenaly nejvyšší meziměsíční nárůst návštěvnosti u PC, jsou zcela jiné než u mobilních zařízení. Patří mezi ně Auto moto - obsah (nárůst o 4,4 %), Cestování – obsah (3,7 %) a Zpravodajství (1,9 %). Počet zobrazení stránek dosáhl 5,2 miliardy a průměrný čas strávený denně sledováním internetu na PC činil 1 hodinu a 7 minut. Multimediální obsah sledovalo více než 3,7 milionu uživatelů, kteří provedli 134 milionů zahájených přehrání.

Počet návštěvníků měřených webových stránek dosáhl 3,6 milionů z ČR a téměř 1milion ze zahraničí. Čeští uživatelé provedli na těchto webech 1,7 miliardy zobrazení stránek a prohlížením internetu na smartphonech strávili více než půl hodiny denně. U těchto zařízení rostla nejvíce návštěvnost výše uvedených kategorií Zdraví a Bydlení – obsah, dále rostla kategorie Cestování – obsah (3,7 %), která zahrnuje webové stránky s tipy na výlety, cestovatelskou poradnu či popisy turistických destinací. Počet uživatelů, kteří sledovali streamovaný obsah na mobilních telefonech, přesáhl 1,1 milionu a počet zahájených přehrání přesáhl 17 milionů (nárůst o téměř 9 %, nejvyšší ze všech zařízení).

Tablety pro návštěvu webových stránek použilo 1,6 milionu českých a více než 400 tisíc zahraničních internetových uživatelů. Počet zobrazení stránek se blížil 353 milionům, přičemž každý uživatel strávil prohlížením internetu téměř 18 minut denně. Nejvyšší meziměsíční nárůst návštěvnosti zaznamenaly stejné kategorie jako u mobilních telefonů.  Počet uživatelů, sledujících na tabletech multimediální obsah, se oproti únoru zvýšil o 2 tisíce RU a činil 675 tisíc. Počet zahájených přehrání se zvýšil o 45 tisíc a dosáhl 5,4 milionu. 

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter