2015-03-12 12:40

V ČR jsou kampaně nejdelší a mají nejvíce impresí v regionu

Průměrná displejová kampaň v České republice probíhá po dobu 97 dnů a vykazuje více než 20 milionů impresí, což je vedle Polska nejvíce v regionu CEE. Tyto informace přináší studie gemiusAdMonitor, připravená společností Gemius pro 13 států střední a východní Evropy. Studie obsahuje data o velikosti a efektivitě reklamních kampaní v období od února do července 2014.

Nejvyšší počet zobrazení v kampaních byl zaznamenán v České republice a Polsku (přibližně 20 milionů zobrazení pro kampaň), zatímco například ve Slovinsku, Chorvatsku a Bulharsku počet zobrazení činí pouze 2 – 3,5 milionu. Reklamní kampaň má na jednoho uživatele nejvíce zobrazení v Polsku (28), naopak nejméně v Bulharsku, na Ukrajině a v Rumunsku (6 resp. 5 zobrazení na uživatele v kampani).

Online reklamní kampaně jsou v průměru nejdelší v České republice, kde probíhají přibližně tři měsíce. Kratší jsou například na Slovensku a v Maďarsku, kde běží průměrně po dobu dvou měsíců (58-59 dní) Nejkratší kampaně jsou v Srbsku a Lotyšsku (33-34 dní).

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter