Klíčové slovo

Klíčové slovo
2019-05-06 12:04

V dubnu se zvýšil zájem o cestování, rostly také oddechové kategorie

V dubnu rostla návštěvnost kategorie Cestování – prodej, která zahrnuje webové stránky s nabídkou cestovních zájezdů. Tento nárůst mohl být způsoben velikonočními svátky a blížícími se květnovými zkrácenými pracovními týdny, kdy mnoho lidí plánovalo odjet na dovolenou, anebo také speciální nabídkou first minute zájezdů cestovních kanceláří. Návštěvnost této kategorie rostla ovšem pouze na tabletech (nárůst o více než 200 %), což může naznačovat, že zájezdy si prohlížely a plánovaly …

Větší množství volného času během Velikonoc způsobilo nárůst typicky oddechových kategorií, jako jsou například Zájmové servery, hobby anebo Magazíny zaměřené na ženy a módu. Obě kategorie rostly na mobilních telefonech (nárůst o 152 tisíc RU, resp. 35 tisíc RU). Blížící se maturitní zkoušky mohly ovlivnit zájem o kategorii Databáze a katalogy, která, kromě například map, jízdních řádů či seznamů firem, zahrnuje také studentské pomůcky pro přípravu referátů či slohových prací, jako jsou např. databáze panovníků, osobností, slovníky a další. Počet uživatelů těchto webů rostl především na mobilních zařízeních – asi 25 tisíc na mobilních telefonech a 15 tisíc na tabletech.


V dubnu se také mírně zvýšila návštěvnost dvou automobilových kategorií: Auto-moto - obsah a Auto-moto – prodej. První z nich rostla na tabletech (nárůst o 6 tisíc RU) a druhá na mobilních telefonech (nárůst o 27 tisíc RU). Příchod jara a s tím spojená výsadba nových okrasných stromů či květin mohly ovlivnit nárůst počtu uživatelů kategorie Bydlení – obsah, která zahrnuje mimo jiné weby týkající se zahradnictví či lifestylu. Počet návštěvníků těchto webových stránek se zvýšil na klasických PC (8 tisíc RU) a na tabletech (téměř 23 tisíc RU). S nástupem jarních měsíců se také začaly objevovat nové nabídky sezonních zaměstnání, což mohlo ovlivnit zájem uživatelů o kategorii E-commerce obsah, která zahrnuje mimo jiné weby s nabídkou práce a brigád.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter