2016-06-17 07:14

V květnu rostl počet uživatelů multimediálního obsahu na mobilních zařízeních

V květnu se zvýšil počet uživatelů, kteří sledovali streamovaný obsah na mobilních zařízeních. Pětiprocentní nárůst byl zaznamenán jak na mobilních telefonech (572 tisíc RU v květnu), tak na tabletech (857 tisíc RU). Počet uživatelů, sledujících online videa na klasických počítačích se zvýšil o necelá dvě procenta. Data přináší nejnovější výsledky NetMonitoru.

Návštěvnost z PC

Počet českých uživatelů, kteří navštívili webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor z PC, dosáhl v květnu necelých 6,6 milionu. Průměrná denní návštěvnost dosáhla 3,2 milionu, přičemž v pracovní dny byla o milion uživatelů vyšší než o víkendech (3,5 milionu). Nejvyšší návštěvnost z klasických PC zaznamenaly kategorie Domovské stránky portálů (5,7 milionu RU), Komunikační služby (4,4 milionu) a Databáze a katalogy (4,8 milionu). Denně strávili uživatelé na měřených webech v průměru hodinu a dvanáct minut.

Návštěvnost z mobilních telefonů

Z mobilních telefonů navštívilo zapojené webové stránky téměř 3,2 milionu českých uživatelů. Mezi těmito uživateli byly nejpopulárnějšími kategoriemi Databáze a katalogy (1,78 milionu RU) a Domovské stránky portálů (1,76 milionu RU). Třetí místo obsadily Bulvární magazíny, které navštívilo 1,72 milionu RU. Denně navštívilo webové stránky  z mobilních telefonů téměř 1,5 milionu RU, kteří strávili prohlížením internetu na těchto zařízeních více než půl hodiny.

Návštěvnost z tabletů

Tablety používá pro surfování po internetu již téměř 1,4 milionu uživatelů v ČR, což je o 3 procenta více než v dubnu. Denní návštěvnost dosáhla 610 tisíc a byla jako u jediného druhu zařízení, vyšší o víkendech než v pracovní dny (617 tisíc). Nejnavštěvovanějšími kategoriemi z tabletů byly Domovské stránky portálů s 26 tisíci uživatelů a Databáze a katalogy (846 tisíc RU). Zatímco mezi tři nejpopulárnější webové kategorie pro mobilní telefony se zařadily Bulvární magazíny, v případě tabletů je to Zpravodajství, které obsadilo třetí místo s počtem 783 tisíc RU.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter