Klíčové slovo

Klíčové slovo
2021-01-07 16:38

V prosinci rostl zájem o informační servery

Mírné uvolnění a následný tvrdý lockdown zaveden v České republice z důvodu koronavirové epidemie ovlivnil zájem uživatelů o aktuální informace na internetu. Rostly proto tří zpravodajské kategorie: Hlavní stránky internetových portálů, Zpravodajství a Ekonomika, finance, právo. Zde mohli uživatelé najít například informace o vývoji epidemie, aktuálních či plánovaných opatřeních zavedených vládou anebo o podmínkách pro cestování po ČR a do zahraničí. Z těchto tří kategorií rostly …

Druhá polovina prosince je již tradičně časem příprav na Vánoce a silvestra. Rostl proto zájem o Mužské magazíny o životním a Magazíny zaměřené na ženy a módu, v nichž uživatelé mohli hledat inspiraci na vánoční dárky či sváteční outfity. První z uvedených kategorií zaznamenala největší nárůst na mobilních telefonech (24 %), druhá na tabletech (2 %).

V letošním prosinci začaly vánoční prázdniny dříve, z důvodu vládních opatření proti koronaviru. Žáci a studenti měli tedy více volného času, který trávili také na internetu. Rostly proto oddechové kategorie, například Komunitní weby (nárůst o 5 % na tabletech), Zábava a hry (nárůst o 3 % na mobilních telefonech). Minulý měsíc se zvýšil zájem o kategorii Databáze a katalogy, která zahrnuje například online mapy, jízdní řády a další databáze. Vliv na návštěvnost této kategorie mohly mít vánoční prázdniny, kdy mnoho lidí plánovalo cesty za rodinou či výlety.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter