Klíčové slovo

Klíčové slovo
2020-01-07 11:35

V prosinci rostla návštěvnost kategorie Zdraví

S nástupem zimy a příchodem sezónních nemocí hledali uživatelé na internetu rady týkající se zdraví, mnoho z nich řešilo také otázku jak nepřibrat přes svátky. Rostl proto zájem o webovou kategorii Zdraví, která nabízí uživatelům zdravé rady týkající se potravin, nemocí, ale i odpovědi specialistů či přímo možnost objednat se k lékaři. Návštěvnost webů v oblasti zdraví se zvýšila nejvíce z tabletů (21 %), dále pak z klasických PC a mobilních telefonů (asi 7 % u obou …

Blížící se vánoční svátky a s tím spojené zdobení stromečků, zkrášlování bytů a zahrad mohlo přispět k rostoucí návštěvnosti kategorie Bydlení – obsah, která zahrnuje mimo jiné lifestylové magazíny. Tato kategorie rostla především na mobilních zařízeních a to o 7-8 %. Ve vánočním období klidu a pohody rostla návštěvnost oddechových kategorií, jako jsou Společenské magazíny, Bulvární magazíny, Zábava a hry či Komunitní servery. Návštěvnost kategorií Společenské magazíny a Komunitní servery se zvýšila především na tabletech (5 - 6 %), dále na mobilních telefonech a klasických PC (asi 3 %). Bulvární magazíny a Zábava a hry rostly nejvíce na mobilních telefonech (7 – 8 %).

Zajímavé je, že prosincový den internetových slev tzv. Cyber Monday, tedy internetová verze Black Friday, neovlivnil nárůst návštěvnosti v kategorii E-commerce - prodej. Vyšší zájem o tuto kategorii byl ovšem zaznamenán během tří prvních adventních neděl (nárůst především z mobilních zařízení). V těchto 3 prosincových dnech se návštěvnost internetové komerce pochybovala kolem 850 – 860 tisíc RU (z mobilních zařízení). Návštěvnost z mobilních telefonů a tabletů byla také vysoká na druhý svátek vánoční a oproti Štědrému dni se zvýšila o asi 240 tisíc RU na 815 tisíc.

Do schránky> Tisk

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter