2015-03-15 20:04

V prosinci vzrostl zájem o weby z kategorie cestování

Webové stránky z kategorie Cestování zaznamenaly v prosinci prudký nárůst počtu návštěvníků a to o více než pětinu. Zvýšený zájem o tyto weby projevili čeští internetoví uživatelé především v posledním předvánočním týdnu, který předcházel školním prázdninám a období dovolených. Celkový počet návštěvníků z ČR všech webových stránek zapojených do NetMonitoru dosáhl v prosinci 6,4 milionu.

Hlavní ukazatele návštěvnosti internetu

V posledním měsíci loňského roku provedli čeští internetoví uživatelé na webech měřených NetMonitorem 7,8 miliardy zobrazení a strávili na nich více než 24 hodin měsíčně. Počet návštěv generovaných uživateli přesáhl jednu miliardu a jedna návštěva trvala v průměru 9 minut.

Návštěvnost jednotlivých kategorií webů zapojených do NetMonitoru

Největší nárůst počtu návštěvníků zaznamenaly weby z kategorie Cestování, mezi které patří například stránky cestovních agentur, portály o cestování a turistických destinacích či rady na cestu. Navštívilo je 1,88 milionu reálných uživatelů, kteří provedli více než 30 milionů zobrazení stránek. Vysoká návštěvnost těchto webových stránek byla pravděpodobně způsobena zahájením zimní lyžařské sezóny a vánočním obdobím a s tím souvisejícím zvýšeným zájmem o cestování a zimní dovolené. Výrazně vyšší návštěvnost byla zaznamenána zejména v týdnu před Vánoci.

Online populace

Velikost české online populace dosáhla v prosinci 6,55 milionu. Muži v ní mají stále o něco vyšší zastoupení nežli ženy (52,14 a 47,86%). Drtivá většina uživatelů (více než 60%) věnuje čas strávený na internetu pouze českým a slovenským webům, téměř 20% české populace věnuje asi 10% času stráveného online zahraničním serverům.

 

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter