Klíčové slovo

Klíčové slovo
2019-10-04 10:38

V září se zvýšil zájem o mužské lifestylové weby

Nástup nových podzimních módních trendů, chuť obměnit svůj šatník a také návrat z prázdnin a dovolených zapříčinil rapidní nárůst návštěvnosti Mužských magazínů o životním stylu. Největší nárůst, a to o 93 %, zaznamenaly tyto weby na tabletech, dále na klasických počítačích (56 %) a mobilních telefonech (27 %). Zájem o ženské módní trendy nebyl zdaleka tak velký: kategorie Magazíny zaměřené na ženy a módu získaly nárůst pouze 4 % návštěvníků z klasických PC a 2 % z mobilních telefonů.

S příchodem podzimu rostl zájem o internetové televize a rádia, u této kategorie se zvýšil počet uživatelů především na zařízeních s větší obrazovkou (tablet a PC), které umožňují pohodlnější sledování videí. U klasických PC a tabletů činil nárůst počtu RU kolem 6 %, v případě mobilních telefonů byl dvakrát nižší. V září se také výrazně zvýšila návštěvnost webové kategorie IT, digitální a mobilní technologie a to především z mobilních zařízení. Na mobilních telefonech nárůst činil 11 %, na tabletech 16 %, na klasických PC pak téměř 5 %.

V prvním podzimním měsíci rostl také zájem o kategorii E-commerce obsah, která zahrnuje například weby s pracovními nabídkami. Vliv na nárůst návštěvnosti u této kategorie mohl mít zvýšený zájem studentů, kteří si hledali brigády při studiu. Tato kategorie rostla především na mobilních telefonech (7 %), dále pak na počítačích (3 %). V září pokračoval růst návštěvnosti oddechových kategorií webových stránek (Zábava a hry či Společenské magazíny). Návštěvnost první z těchto kategorií se zvýšila na klasických počítačích a mobilních telefonech (u obou platforem o asi 3 %). Společenské magazíny zaznamenaly téměř 6procentní nárůst počtu RU na klasických PC a 2procentní na mobilních telefonech.

Do schránky> Tisk

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter