2015-03-15 19:59

Weby s komunikačními službami navštívilo milion nových uživatelů

V listopadu zaznamenaly největší nárůst počtu reálných uživatelů weby s komunikačními službami, mezi které patří například emailové služby největších tuzemských provozovatelů. Tyto stránky navštívilo v jedenáctém měsíci o jeden milion uživatelů více nežli v říjnu. Dle posledních výsledků NetMonitoru rostl také zájem českých uživatelů o společenské weby, stránky z oblasti e-commerce a weby z kategorie Hry a zábava.

Hlavní ukazatele návštěvnosti internetu

Listopad přinesl nárůst všech ukazatelů návštěvnosti internetu v České republice. Webové stránky měřené NetMonitorem navštívilo ve sledovaném měsíci 6,4 milionu návštěvníků z ČR. Čeští internetoví uživatelé strávili na webech měřených NetMonitorem více než 24 hodin měsíčně a provedli na nich téměř 8,2 miliardy zobrazení stránek.

Návštěvnost jednotlivých kategorií webů zapojených do NetMonitoru

V listopadu se výrazně zvýšila návštěvnost webů s komunikačními službami, což jsou především emaily a sms. Počet uživatelů těchto webů narostl v jedenáctém měsíci asi o třetinu, tedy o více než milion uživatelů. Výrazný rozdíl mezi návštěvností webových stránek s komunikačními službami v říjnu a listopadu je způsoben také několikaměsíčním sezónním poklesem počtu uživatelů těchto služeb v letních měsících, který se nyní vrací na svou původní, vysokou úroveň. Čeští uživatelé internetu strávili na těchto webech více než 6 hodin měsíčně a provedli celkem přes 164 milionů návštěv.

Online populace

Česká online populace dosáhla v listopadu počtu 6,6 milionu. Kromě nejmladších a nejstarších uživatelů internetu (ve věku do 14 let a 55+), je populace rozdělená do čtyř skupin s poměrně rovnoměrným podílem 16-22%. Nejpočetnější z nich je skupina uživatelů ve věku 25-34 let, která dosahuje 1,43 milionu uživatelů.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Zábava

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter