2015-03-16 17:30

Září přineslo nárůst počtu zahájených přehrání

Rekordní téměř padesátiprocentní nárůst zaznamenal počet zahájených přehrání streamovaného obsahu webových stránek zapojených do NetMonitoru. Vliv na to měly především nové populární televizní pořady, které diváci mohli sledovat také online. Růst zaznamenala rovněž návštěvnost většiny webových stránek zapojených do výzkumu, nejvíce pak webů spojených se zábavou a trávením volného času, například zájmových serverů, tv, rádií či komunitních a teens serverů.

Hlavní ukazatele návštěvnosti internetu

Po letní prázdninové sezóně se návštěvnost webových stránek zapojených do NetMonitoru začala rychle zvyšovat. Webové stránky zapojené do výzkumu navštívilo v září více než 6,5 milionu českých uživatelů, což je o 200 tisíc více nežli v srpnu. Tito uživatelé provedli na webech měřených výzkumem více než 1,1 miliardy návštěv s průměrnou délkou 8 a půl minuty. Webové stránky navštívilo v pracovních dnech v průměru 3,5 milionu RU, což je o 750 tisíc více než o víkendech.

Návštěvnost mobilního internetu a streamovaného obsahu

V září se zvýšil počet uživatelů navštěvujících zapojené mobilní webové stránky z mobilních zařízení a to o více než 100 tisíc RU. Velmi výrazný nárůst zaznamenal počet zahájených přehrání multimediálního obsahu na stránkách zapojených do výzkumu a to o téměř 50 milionů, což bylo ovlivněno především vysokou popularitou nových televizních pořadů dostupných rovněž online.

Návštěvnost jednotlivých kategorií

V devátém měsíci rostla většina kategorií webových stránek zapojených do výzkumu, ovšem nejvíce nových reálných uživatelů získaly ty, které byly spojené s volnočasovými aktivitami. O 7 až 9 % se zvýšil počet RU navštěvujících tyto webové kategorie: „TV a rádia“, „Zájmové servery a hobby“ či „Komunitní a teens servery a fotogalerie“.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Média, Zábava

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter