Klíčové slovo

Klíčové slovo
2021-03-05 11:11

Zhoršující se epidemiologická situace zvýšila zájem o zpravodajství

V průběhu února se postupně zhoršovala epidemiologická situace v České republice, což mělo za následek opětovné vyhlášení lockdownu od měsíce března. Rostl proto zájem o zpravodajské servery, které informovaly o dynamicky se měnící situaci, počtu nemocných a nových opatřeních. Zpravodajství se tak stalo nejnavštěvovanější kategorií z obou typů mobilních zařízení – z mobilních telefonů ji v únoru navštívilo přes 5 milionů uživatelů, z tabletů pak téměř 900 tisíc …

Meziměsíční nárůst počtu uživatelů v kategorii Zpravodajství činil u obou platforem asi 5 %. Zájem o tuto kategorii serverů rostl především ke konci měsíce, kdy byl vyhlášen očekávaný březnový lockdown. Dnem s nejvyšší návštěvností z mobilních telefonů byl pátek 26. února a to s více než 2,5 milionu RU, u tabletů to byla sobota 27. února (asi 300 tisíc RU).

Kromě kategorie zpravodajských serverů rostla také návštěvnost hlavních stránek internetových portálů. Tyto webové stránky poskytují uživatelům přehled nejnovějších události a aktuální informace například o stavu epidemie. Hlavní stránky portálů rostly na všech měřených platformách, nejvíce pak na mobílnílních telefonech (5 %) a tabletech (3 %). Výrazný nárůst zaznamenala také třetí zpravodajská kategorie - Ekonomika, finance, právo, která zahrnuje například analýzy aktuální ekonomické situace, dopady koronavirové krize či informace o vládních kompenzacích. Návštěvnost ekonomických webů rostla rovněž hlavně na mobilních zařízeních – nárůst činil 10 % na tabletech a 7 %  na mobilních telefonech.

Do schránky> Tisk

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter