2016-04-18 11:49

Značka Huawei v ČR není populární, nejvíce používají její zařízení v Bělorusku

Mobilní zařízení značky Huawei generují v ČR pouze necelá 4 % všech zobrazení stránek prováděných na webech zapojených do výzkumu NetMonitor (leden 2016). Největší podíl na trhu ze všech státu regionu CEE má tato značka v Bělorusku (12,7 %) a na Slovensku (7 %). Tato data přináší studie společnosti Gemius.

Mobilní zařízení od značky Huawei prozatím nejsou v ČR ve větším rozsahu používána. Podíl zobrazení stránek generovaných těmito zařízeními překročil v březnu 4 % a meziročně se tak zvýšil o pouhých 1,5 procentního bodu. Huawei se tak nachází na sedmém místě v žebříčku nejpopulárnějších výrobců mobilních zařízení používaných pro připojení k internetu. Nicméně, žádné ze zařízení Huawei nenalezneme v žebříčku 18 nejpoužívanějších mobilních zařízení na českém trhu.

Jiná situace byla zaznamenána v dalších státech regionu střední a východní Evropy. Například na Slovensku pocházelo v březnu 2016 ze zařízení Huawei již 8 % zobrazení stránek, což je dvakrát více než před rokem (největší nárůst ze všech států CEE). Huawei je pátým nejpopulárnějším výrobcem mobilních zařízení na Slovensku a model P8 lite je dokonce třetím nejpoužívanějším zařízením mezi slovenskými uživateli, po iPhonu a iPadu. Velký nárůst zaznamenal Huawei také v Polsku, a to meziročně o 3 procentní body. Největší podíl zobrazení od značky Huawei byl ovšem zaznamenán v Bělorusku, kde dosahuje 9 %. 

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter