Klíčové slovo

Klíčové slovo
2019-11-11 10:45

Zpráva o smrti Karla Gotta rapidně zvýšila návštěvnost zpravodajských webů

Informace o úmrtí Karla Gotta významně ovlivnila návštěvnost tří zpravodajských kategorií webových stránek: Zpravodajství, Společenské magazíny a Bulvární magazíny. Nejvyšší návštěvnosti dosáhly tyto tři kategorie 2. října, kdy si mnoho uživatelů vyhledávalo informace o úmrtí nejpopulárnějšího českého zpěváka. 

Návštěvnost se u výše uvedených kategorií ze dne na den rapidně zvýšila: například v případě Společenských magazínů vzrostla v uvedený den o 1,4 milionu RU a dosáhla tak denního vrcholu ve výši 1,9 milionu uživatelů. Počet návštěvníků digitálních bulvárních médií se zvýšil o 700 tisíc na 2,3 milionu uživatelů a zpravodajských serverů o 600 tisíc na 2,9 milionu RU. Meziměsíční nárůst návštěvnosti činil u kategorie Zpravodajství 8-11 % v závislosti na jednotlivých platformách, u Bulvárních magazínů 12 – 23 % a u Společenských magazínů 12 – 19 %, přičemž zařízením s největším nárůstem návštěvnosti u všech uvedených kategorií byl tablet. 

V říjnu se zvýšila návštěvnost většiny internetových kategorií. S nástupem podzimu lidé hledali rady a tipy jak připravit obydlí na nadcházející zimu či správně zazimovat zahradu – rostla proto návštěvnost kategorií Bydlení – obsah (12 % z mobilních telefonů a 9 % z klasických PC) a Zájmové servery, hobby, které zaznamenaly největší nárůst počtu uživatelů na tabletech (14 %) a dále na mobilních telefonech (10 %). S příchodem chladnějšího počasí začali lidé trávit více času doma a tak rostl počet uživatelů internetových rádií a televizí – návštěvnost kategorie TV, rádia se zvýšila především na klasických PC a telefonech a to o 9 %. Rostla návštěvnost webů v kategorii IT servery, mobilní a digitální technologie a to o 12 až 16 % podle jednotlivých zařízení.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter