Klíčové slovo

Klíčové slovo
2019-04-09 10:18

Zpráva o údajném odchodu aplikace Letgo a novinky od značky Apple ovlivnily návštěvnost kategorie IT servery

Překvapivá zpráva o údajném odchodu populární aplikace Letgo z českého trhu, která měla představovat konkurenci pro tuzemské internetové bazary, mohla mít vliv na zájem uživatelů o kategorii IT servery, mobilní a digitální technologie. Nárůst návštěvnosti u této kategorie vykazovala zejména mobilní zařízení (téměř 33 % na mobilních telefonech a 4 % na tabletech), přičemž nejvyšší návštěvnosti dosáhly technologické weby 20. a 21. března (585 tisíc, resp. 595 tisíc RU ze všech zařízení …

S příchodem teplejšího počasí se uživatelé začali zajímat o jarní úklid svých obydlí a přípravu svých zahrad a balkonů na jaro. Rostla návštěvnost kategorie Bydlení – obsah, jež zahrnuje především lifestylové weby s tipy a radami ohledně bydlení. Rapidní nárůst návštěvnosti byl u těchto webů zaznamenán na mobilních telefonech (67 %), dále na tabletech a klasických PC (u obou kolem 3 %). V březnu rostla také druhá kategorie z oblasti bydlení (Bydlení – prodej), která zahrnuje nabídku nemovitostí k pronájmu a prodeji. U těchto webů byl nárůst na všech zařízeních víceméně rovnoměrný a pohyboval se mezi 7 a 12 % (nejvyšší byl opět na mobilních telefonech).

Minulý měsíc stále probíhaly v některých krajích jarní prázdniny, díky většímu množství volného času rostly také klasicky oddechové kategorie jako jsou Společenské magazíny (nárůst především na mobilních zařízeních – 67 % na mobilních telefonech a 16 % na tabletech ) či Zábava a hry (6 % na mobilních telefonech a 4 % na tabletech). Uživatelé, kteří trávili svou jarní dovolenou či prázdniny mimo domov, se také zajímali o navštívenou destinaci - rostla tak návštěvnost kategorie Cestování – obsah, která zahrnuje zajímavosti, týkající se jednotlivých cestovatelských destinací, seznamy turistických atrakcí a tipy na cesty.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter