Klíčové slovo

Klíčové slovo
2020-11-09 16:27

Gemius zavádí single-source výzkum konzumace médií

Gemius ve spolupráci s internetovým sdružením PBI (Polskie Badania Internetu) a polskými radiokomunikacemi (Komitet Badan Radiowych) spouští crossmediální měření návštěvnosti internetu, sledovanosti televize a poslechovosti rádia na polském trhu. První data nového komplexního single-source výzkumu Mediapanel byla publikována v říjnu.

Mediapanel je první studie, která prezentuje společný potenciál klíčových médií v Polsku a také jejich konzumaci doma i mimo domov. Crossmediální studie Gemius využívá mimo jiné pasivní měření televize a rádia prováděného pomocí smartphonů s inovativním měřicím softwarem. Standardizované platformy společné pro všechny typy médií (PC home, PC work, Phones, Tablets, TV in home, TV out of home, Radio) umožňují komplexní analýzu napříč médii. Obsah zahrnutý do výzkumu je navíc klasifikován jako redakční nebo komerční. Studie dodá také data týkající se měření streamovaného obsahu.

Nová studie je milníkem ve způsobu měření médií na polském trhu. Je reakcí na potřebu komplexního single-source měření, kterou nám opakovaně signalizovali vydavatelé, zadavatelé reklamy či mediální domy. Jsem hrdý na to, že metodika pasivního měření médií vyvinutá naší společností byla uznána nejdůležitějšími organizacemi v oboru médií, což se promítlo do jejich strategické účasti na tomto projektu“, komentuje Marcin Pery, CEO společnosti Gemius. „Zavedení nového typu výzkumu na polském trhu je pro nás signálem, že crossmediální měření je budoucností výzkumu médií. Je to také velká výzva pro český trh a do budoucna jsme připraveni zavést tento druh měření také v České republice,“ říká Michal Fejk, Country Manager společnosti Gemius pro český trh.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

stát

Polsko

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter