Klíčové slovo

Klíčové slovo
2020-11-09 17:11

V říjnu se zvýšil zájem o Zpravodajství a Ekonomiku

Říjnový dramatický nárůst počtu případů nemoci covid-19 ve druhé vlně epidemie, ochranná opatření zavaděná vládou či změna na postu ministra zdravotnictví ovlivnily zájem uživatelů o webovou kategorie Zpravodajství. Největší nárůst u této kategorie byl zaznamenán u klasických počítačů (8 %), dále u tabletů (7 %) a mobilních telefonů (4 %).

Dopady ekonomické krize spojené s koronavirem, postupné uzavírání kulturních institucí či obchodů a protikrizová opatření ovlivnily rovněž zájem uživatelů o webovou kategorii Ekonomika, finance, právo. Výrazné zvýšení počtu uživatelů v této kategorii bylo zaznamenáno na klasických PC a tabletech (13 resp. 11 %), dále na mobilních telefonech (7 %).

Z důvodu obav před nákazou koronavirem rostl zájem o webové stránky v kategorii Zdraví, z nichž se uživatelé mohou např. dozvědět jak rozeznat covid-19 od obyčejné chřipky nebo angíny, či přímo se poradit s lékařem. Tato kategorie rostla nejvíce na klasických počítačích (13 %) a mobilních telefonech (11 %).

V říjnu se postupně uzavíraly všechny školy a vláda omezila svobodu pohybu, což znamenalo, že žáci a studenti, kteří museli zůstat doma, měli více volného času. Rostly proto oddechové kategorie webových stránek, například Zájmové servery a hobby, Zábava a hry či TV, rádia. První z těchto kategorií zaznamenala největší nárůst počtu uživatelů na mobilních telefonech (13 %), druhá na tabletech (28 %). U webových stránek televizí a rádií, které nabízí například online pořady ke zhlednutí, nejvíce rostl počet uživatelů tabletů (nárůst o 21 %).

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter