Klíčové slovo

Klíčové slovo
2023-04-19 09:57

Březnové jarní dny ovlivnily růst zájmu o weby s tématikou péče o dům

První jarní oteplení a dlouho očekáváné slunečné počasí přineslo větší zájem uživatelů o weby spojené s péčí o dům a zahradu. Tipy na přípravu zahrady anebo chalupy na jaro, pěstování zeleniny nebo květin hledali uživatelé na webech v kategorii Hobby, zahrada a volný čas. Tato webová kategorie rostla na počítačích (10 %) a mobilních telefonech (7 %). Rady týkající se jarního úklidu či příprav na Velikonoce mohli uživatelé nalézt na webových stránkách v kategorii Dům a bydlení. Návštěvnost těchto …

Inaugurace nového prezidenta České republiky Petra Pavla, která proběhla na Pražském hradě 9. března, přinesla mírné zvýšení návštěvnosti zpravodajských a ekonomických webů. Zpravodajské webové stránky v tento den ze všech zařízení navštívilo 3,05 milionu RU – jednalo se tedy o jeden ze dnů s nejvyšší denní návštěvností v průběhu měsíce března. Kategorie Zpravodajství meziměsíčně rostla na klasických PC (2 %) a mobilních telefonech (3 %), Návštěvnost kategorie Ekonomika, finance, právo se zvýšila na všech zařízeních, nejvíce však na mobilních telefonech (7 %).

V březnu rostla také návštěvnost sportovních webů. Vliv na to mohly mít hokejová či fotbalová utkání, která v březnu probíhala (například zápasy hokejové extraligy či kvalifikace na fotbalové mistrovství Evropy v roce 2024). Kategorie Sport zaznamenala největší nárůst na tabletech (22 %), dále pak na mobilních telefonech (13 %) a počítačích (8 %).

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter