Klíčové slovo

Klíčové slovo
2022-06-10 14:36

Bronzová medaile na mistrovství světa v hokeji ovlivnila návštěvnost kategorie Sport

Boj o medaili na mistrovství světa v hokeji výrazně ovlivnil zájem internetových uživatelů o kategorii Sport, kterou v květnu navštívilo více než 4,5 milionu RU ze všech zařízení. Všechny zápasy českého týmu přilákaly na internet velké množství uživatelů, nicméně největší zájem vzbudil boj českého týmu o bronzovou medaili. Tento den sledovalo kategorii Sport více než 1,8 milionu uživatelů ze všech zařízení. Celkový nárůst počtu uživatelů kategorie Sport činil v květnu více než 25 …

S příchodem hezkého jarního počasí rostl zájem uživatelů o cestování a turistiku. Z tohoto důvodu se zvýšila návštěvnost dvou kategorií: Databáze a katalogy a Cestování – obsah. Kategorie Databáze a katalogy zahrnuje například internetové mapy či jízdní řady, které pomáhají uživatelům plánovat cesty online. Nárůst této kategorie bylo možné pozorovat na všech zařízeních rovnoměrně a to kolem 3-4 %. Kategorie Cestování – obsah, do níž patří například webové stránky s popisem jednotlivých turistických destinací a tipy či rady ne cestu, rostla na klasických PC a mobilních telefonech a to o 17 %.

V květnu rostl rovněž zájem o oddechové kategorie, jako jsou Společenské magazíny, Bulvární magazíny a Komunitní weby. Zájem o webovou kategorii Společenské magazíny se projevil nejvíce na tabletech a činil více než 30 %. Stejná platforma dosáhla nejvyššího nárůstu u Bulvárních magazínů (nárůst o 7 %). Komunitní a teens servery, které navštěvují zejména mladší internetoví uživatelé, dosáhly nejvyšší návštěvnosti na klasických PC a mobilních telefonech (zvýšení počtu uživatelů o 13 resp. 10 %).

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter