Klíčové slovo

Klíčové slovo
2018-06-07 11:22

Mistrovství světa v hokeji přilákalo na internet 300 tisíc nových uživatelů

V květnu rostla návštěvnost sportovních webů, vliv na to mělo především mistrovství světa v hokeji. V průběhu turnaje (4. – 20. 05.) byla návštěvnost  webových stránek v kategorii Sport v průměru o 300 tisíc uživatelů vyšší než v jiné květnové dny. Kategorie Sport rostla na všech zařízeních, nejvyšší meziměsíční nárůst byl zaznamenán u mobilních telefonů (téměř 20 %, více než 370 tisíc RU), na klasických PC dosáhl 13 % (350 tisíc RU) a na tabletech 18 % …

Nejvyšší počet návštěvníků (ze všech zařízení) byl u sportovních webů zaznamenán 17. května, tedy v den, kdy Česká republika hrála s USA o postup do semifinále (téměř 1,6 milionu RU). Druhého nejvyššího počtu uživatelů dosáhla kategorie Sport 11. května (zápas ČR s Běloruskem; 1,55 milionu RU). Po prohře s USA a vypadnutí české reprezentace z mistrovství začal zájem o sportovní weby postupně klesat.

Blížící se sezóna prázdnin a dovolených ovlivnila nárůst zájmu o weby s nabídkou cestovních zájezdů. Zatímco se počet uživatelů navštěvujících kategorii Cestování – prodej z tabletů meziměsíčně  zvýšil o čtvrtinu, z mobilních telefonů to bylo o rekordních 75 %. Weby s nabídkou zájezdů byly kategorií s nejvyšším meziměsíčním nárůstem návštěvnosti u klasických počítačů (21 %). Opět rostla také druhá kategorie spojená s cestováním, která zahrnuje praktické informace pro cestovatele a zajímavosti v jednotlivých destinacích - Cestování obsah. Weby v této kategorii zaznamenaly největší nárůst na mobilních telefonech (13 %) a dále na klasických počítačích (7 %).

S nástupem nové jarní sezóny začali uživatelé přemýšlet také o koupi nových automobilů a nemovitostí. Proto rostl zájem o webové stránky v kategoriích Auto-moto prodej a Bydlení prodej. Počet návštěvníků kategorie Auto-moto prodej se v květnu zvýšil především z tabletů (24 %), které v mnoha domácnostech sdílí větší počet uživatelů, což může naznačovat, že si nabídky prodejů vozů prohlížely celé rodiny. Oproti tomu byl nárůst u webů s nabídkou nemovitostí zaznamenán především na mobilních telefonech (17 %).

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Média, Zábava

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter