2016-02-22 14:18

Počet návštěv provedených ze všech platforem se blíží k počtu 1,4 miliardy

Počet návštěv, které provádějí uživatelé z jednotlivých platforem (PC, mobilní telefony a tablety) na webových stránkách zapojených do výzkumu NetMonitor se blíží k 1,4 miliardy. Návštěvy z klasických počítačů dosáhly téměř jedné miliardy, z mobilních telefonů jich bylo více než 325 milionů a z tabletů 66 milionů. Vyplývá to z nejnovějších výsledků výzkumu NetMonitor za leden 2016.  

Webové stránky měřené výzkumem navštívilo v lednu více než 6,7 milionu českých uživatelů a počet zobrazení stránek provedených z klasických PC se blíží k počtu 6,4 miliardy. Denně navštěvuje měřené weby více než 3,4 milionu uživatelů. Mezi nejnavštěvovanější kategorie webových stránek, které navštěvují uživatelé z počítačů, patří Domovské stránky portálů (6 milionů RU), Databáze a katalogy (5 milionů RU) a Zpravodajství (4,7 milionu RU).

Počet uživatelů, kteří navštěvují měřené stránky z mobilních telefonů, překročil 3 miliony, přičemž denní návštěvnost činí téměř 1,4 milionu RU.  Počet zobrazení stránek provedených z mobilních telefonů dosahuje 1,4 miliardy a počet návštěv pak 326 milionů. Denně tráví uživatele prohlížením webů na mobilních telefonech více než půl hodiny.  Nejvíce uživatelů navštěvuje z mobilních telefonů Domovské stránky portálů (1,8 milionu RU), Bulvární magazíny a Databáze a katalogy (obě 1,7 milionu RU).

Weby zapojené do výzkumu navštěvuje z tabletů 1,3 milionu uživatelů, tedy o něco méně než je pětina internetové populace. Počet zobrazení stránek provedených na tabletech přesáhl 364 miliony. Doba, kterou tráví uživatelé denně na tabletech, se blíží k času strávenému na mobilních telefonech a je pouze o 9 minut kratší (27 minut). Nejvíce reálných uživatelů bylo zaznamenáno u následujících kategorií webových stránek: Domovské stránky portálů (885 tisíc RU), Databáze a katalogy (761 tisíc RU) a Zpravodajství (730 tisíc RU).

 

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter