Klíčové slovo

Klíčové slovo
2019-01-07 11:24

Půl milionu nových uživatelů použilo v roce 2018 mobil pro připojení k internetu

Rok 2018 patřil mobilním telefonům – v jeho průběhu se počet českých uživatelů, navštěvujících webové stránky pomocí mobilního telefonu, zvýšil o více než půl milionu a dosáhl téměř 4,3 milionu. Rostl také počet uživatelů klasických počítačů – ve srovnání s prosincem 2017 se minulý měsíc připojilo k internetu z tohoto zařízení o 200 tisíc více reálných uživatelů z ČR. Oproti tomu mírně klesl počet uživatelů navštěvujících internet z tabletů – meziročně o 20 tisíc RU, na …

V období vánočních svátků, kdy hodně lidí odjíždí na dovolenou, se velkým zájmem těšila kategorie Cestování – prodej, která rostla výrazně na mobilních telefonech. Počet jejich návštěvníků se meziměsíčně zvýšil o více než 180 % (16 tisíc RU). Mnoho uživatelů se o vánočních prázdninách věnovalo svým koníčkům a díky tomu stoupala návštěvnost Zájmových serverů. Největší nárůst byl u této kategorie zaznamenán na tabletech (asi 20 %), dále na mobilních telefonech (8 %) a klasických PC (5 %). V prosinci se zvýšila také návštěvnost Komunitních webů, ke kterým patří mimo jiné seznamky. Tyto webové stránky navštěvovali uživatelé především z mobilních zařízení – nárůst počtu uživatelů z mobilních telefonů činil 3 % a z tabletů 6 %.

Zajímavé sportovní události, které proběhly v prosinci (např. světový pohár v lyžování, biatlonu či skocích na lyžích), způsobily nárůst návštěvnosti v kategorii Sport. Počet uživatelů stoupl u sportovních webů na všech zařízeních, nejvíce však na mobilních telefonech (o více než 204 tisíc RU) a dále na počítačích (více než 107 tisíc RU). Další kategorií, která zaznamenala výrazný nárůst počtu návštěvníků, byly Mužské magazíny o životním stylu. Návštěvnost se zde zvýšila především na klasických PC (17 %, téměř 100 tisíc RU), přičemž důvodem mohlo být hledání inspirace pro vánoční dárky nebo stylové oblečení a také větší množství volného času v období Vánoc.

Do schránky> Tisk

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter