2017-02-22 09:10

V lednu měli Češi zájem o nákup dovolených, nemovitostí a automobilů

V lednu extrémně rostl zájem českých uživatelů o webové stránky v oblasti prodeje zájezdů, nemovitosti a automobilů. Návštěvnost webů s nabídkou dovolených se zvýšila o 45 % (průměr ze všech zařízení) a webových stránek prodávajících nemovitosti a auta přibližně o 30 %.Výrazně rovněž stoupl počet uživatelů zájmových serverů, a to o více než čtvrtinu.  

Z PC navštívilo měřené webové stránky zapojené do NetMonitoru téměř 7 milionů českých uživatelů, kteří na nich provedli 5,8 miliardy zobrazení (nárůst oproti prosinci o 11%). Denně navštěvovala zapojené weby téměř polovina všech uživatelů (3,4 milionu). Nejvyšší meziměsíční nárůst návštěvnosti zaznamenaly výše uvedené kategorie Cestování – prodej, Zájmové servery, hobby (obě asi 35 %) a Bydlení – prodej (25 %). Počet uživatelů sledujících online multimediální obsah dosáhl 3,8 milionu (nárůst o více než 150 tisíc RU) a počet zahájených přehrání se zvýšil o 10 milionů a dosáhl 131 milionů.

Mobilní telefony použila pro návštěvu webových stránek polovina českých internetových uživatelů, přičemž počet jimi provedených zobrazení stránek přesáhl 1,7 miliardy. Denní návštěvnost dosáhla 1,7 milionu RU. V případě těchto zařízení rostla nejvíce návštěvnost kategorie Cestování – prodej (nárůst o rekordních 58 %), Bydlení – prodej (rovněž rekordní nárůst 46 %) a Zájmové servery, hobby (33 %). Více než milion uživatelů se díval na streamovaný obsah, což znamenalo nejvyšší nárůst ze všech zařízení (o 17 % oproti prosinci). Počet zahájených přehrání se zvýšil o více než třetinu na 15 milionů.

Počet uživatelů tabletů dosáhl v lednu 1,6 milionů a počet zobrazení stránek téměř 386 milionů. Měřené weby navštívilo denně z těchto zařízení asi o milion uživatelů méně než z mobilních telefonů. Největší nárůst návštěvnosti oproti minulému měsíci zaznamenala stejná kategorie jako u PC a telefonů: Cestování – prodej s nárůstem o 41 %, dále výrazně rostl zájem o weby spojené s prodejem aut (37 %) a nemovitostí (22 %).Streamovaný obsah sledovalo přibližně 645 milionů uživatelů (nárůst o 12 %) a počet zahájených přehrání se zvýšil oproti prosinci o pětinu a přesáhl 5 milionů. 

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Média, Obchod

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter