Klíčové slovo

Klíčové slovo
2019-09-06 09:00

Ve druhém prázdninovém měsíci rostl zájem o dovolené

V srpnu rostla návštěvnost webové kategorie Cestování – obsah, která zahrnuje tipy na dovolenou či informace o jednotlivých destinacích. Webové stránky v této kategorii rostly především na tabletech (17 %), dále na klasických PC (téměř 13 %) a telefonech (7 %). Výrazný nárůst návštěvnosti na zařízeních s větší obrazovkou mohl znamenat, že uživatelé při prohlížení jednotlivých nabídek kladli důraz na větší a výraznější fotografie destinací či hotelů, anebo také preferovali …

V souvislosti se zájmem o cestování se mohla zvýšit také návštěvnost kategorie Zdraví – uživatelé hledali například informace o očkováních nutných v souvislosti s cestou do zahraničí, anebo o tom, jak si poradit s nemocí na dovolené. Také proto rostly weby v kategorii Zdraví na mobilních zařízeních, které si uživatelé vzali s sebou na cestu (nárůst o 17 % z tabletů a o 3 % z mobilních telefonů).

Ve druhém prázdninovém měsíci rostly kategorie spojené s trávením volného času, například Zájmové weby či Zábava a hry. Obě tyto webové kategorie zaznamenaly největší nárůst na tabletech (11 % resp. 16 %), dále na mobilních telefonech (2 - 3 %) a klasických PC (1 %). V srpnu se výrazně zvýšila návštěvnost obou automobilových kategorií webových stránek. Kategorie Auto-moto obsah, která zahrnuje recenze či testy různých automobilů zaznamenala rapidní nárůst na mobilních telefonech (20 %) a tabletech (25 %), na klasických PC pak o více než 9 %. Automobily na prodej prohlíželo na tabletech o 16 % uživatelů více než v červenci, u mobilních telefonů nárůst činil 3 % a u klasických PC téměř 2 %.

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter