Klíčové slovo

Klíčové slovo
2021-11-11 07:40

Volby do poslanecké sněmovny ovlivnily návštěvnost webů

Letošní volby do poslanecké sněmovny, které přinesly velmi překvapivé výsledky, silně ovlivnily návštěvnost webových stránek v kategorii Zpravodajství. Dohromady ze všech zařízení navštívilo zpravodajské weby v říjnu téměř 6,4 milionu českých uživatelů (více než 5,5 milionu z mobilních telefonů, asi 5 milionů z klasických PC a téměř 1 milion z tabletů).

Volby, které probíhaly 8. a 9. října 2021, nejvíce ovlivnily návštěvnost zpravodajských webů z mobilních telefonů. Zatímco ještě 8. října dosahoval počet návštěvníků Zpravodajství z mobilních telefonů cca 2 miliony uživatelů; v sobotu, kdy uživatelé netrpělivě čekali na výsledky voleb a situace se dynamicky měnila, se jejich počet vyšplhal na 2,67 milionu RU a dosáhl tak svého říjnového maxima.

 Nadprůměrný zájem o zpravodajské weby se udržel i v neděli 10. října (více než 2,5 milionu RU). V tento den se uživatelé mohli zajímat o první podrobnější analýzy volebních výsledků. Vliv na vysokou návštěvnost měl také kolaps prezidenta a jeho následný převoz do nemocnice. Nejvyšší návštěvnosti ze všech zařízení dosáhly zpravodajské weby 9. října (téměř 3,36 milionu uživatelů). 

Další důležitou říjnovou událostí byl krach společnosti Bohemia Energy, který výrazně ovlivnil návštěvnost ekonomických webů. V pondělí 13. října, kdy média začala informovat o problémech této společnosti a jejích zákazníků, dosáhl počet uživatelů kategorie Ekonomika, finance, právo měsíčního maxima ve výši 1,5 milionu uživatelů ze všech zařízení. Meziměsíčně se návštěvnost této kategorie nejvíce zvýšila na tabletech (17 %).

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

zpráva

oblast

Finance, Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter