2017-11-06 12:42

V říjnu se výrazně zvýšila návštěvnost webů týkajících se těhotenství a rodičovství

V říjnu rostla popularita webových stránek určených budoucím a stávajícím rodičům. Jejích návštěvnost se meziměsíčně zvýšila o více než 11 % v případě klasických PC a více než 13 % u mobilních telefonů. Největší nárůst, a to o pětinu, ovšem zaznamenala tato kategorie u tabletů. 

Návštěvnost z PC

Klasické počítače použilo v říjnu pro návštěvu webových stránek téměř 7 milionů uživatelů z České republiky, tedy o 293 tisíc více než v září. Počet zobrazení stránek provedených na PC se minulý měsíc zvýšil téměř o 1,9 miliardy a přesáhl tak 17,6 miliardy (nárůst o 12 %). Kategoriemi, které zaznamenaly největší meziměsíční nárůst podle počtu RU, byly u PC IT servery, mobilní a digitální technologie (14,4 %), výše zmíněné Těhotenství a rodičovství a Společenské magazíny (10,7 %). V počtu zobrazení stránek vedly s velkým náskokem Komunikační služby s téměř 1,5 miliardy page views. Uživatelé provedli na klasických počítačích necelých 160 milionů zahájených přehrání multimediálního obsahu.

Návštěvnost uživatelů používajících počítač doma a v práci

V říjnu se zvýšil počet uživatelů, používajících domácí počítač pro návštěvu internetu. Minulý měsíc jejich počet přesáhl 6,9 milionu, což znamená nárůst asi o 267 tisíc oproti září. Tito uživatelé provedli více než 13 miliard zobrazení stránek. Počítač v práci použilo pro návštěvu webových stránek více než 2,6 milionu uživatelů, což je o 153 tisíc RU více než v září. Uživatelé internetu provedli na pracovních počítačích 28 milionů zahájených přehrání streamovaného obsahu.

Návštěvnost z mobilních telefonů a tabletů

Z mobilních telefonů navštívilo webové stránky skoro 3,76 milionu českých uživatelů, tedy o 200 tisíc více než v září a počet zobrazení stránek překročil 2 miliardy. Mezi webové kategorie, které zaznamenaly největší meziměsíční nárůst u smartphonů, patřila, kromě Společenských magazínů a  Těhotenství a rodičovství, rovněž Ekonomika (10,5 %). Dvě první z těchto kategorií rostly také nejvíce u tabletů, třetí bylo Zpravodajství (nárůst o 22 %). Tablety použilo pro návštěvu webových stránek více než 1,7 milionu internetových uživatelů z ČR (pozoruhodný nárůst o pětinu), kteří na nich provedli téměř 337 milionů zobrazení stránek. 

Do schránky> Tisk

Typ obsahu

analýza

oblast

Média

Chcete se dozvědět více o tomto tématu?

Kontaktujte nás

Získejte všechny zprávy, názory a příručky v jednom e-mailu!

Přečtěte si náš newsletter