Klíčové slovo

Klíčové slovo

Časté dotazy

Milí uživatelé,
rádi bychom Vám odpověděli na nejčastěji kladené otázky týkající se výzkumu NetMonitor.

Otázka: Proč se mi zobrazil dotazník výzkumu NetMonitor?
Odpověď: Gemius provádí na českém trhu výzkumnou studii NetMonitor pro Sdružení pro internetový rozvoj. Stále hledáme nové účastníky výzkumu, abychom zlepšili kvalitu našich dat. Díky dotazníkům poskytujeme  statistické údaje o profilu internetových uživatelů a popularitě jednotlivých webových stránek v ČR. Tyto údaje shromažďujeme pro nezávislou organizaci Sdružení pro internetový rozvoj.

Otázka: Jaký je cíl tohoto výzkumu?
Odpověď: Cílem výzkumu je definovat sociálně demografický profil internetových uživatelů, kteří navštěvují různé webové stránky.

Otázka: Co je to Gemius?
Odpověď: Gemius je obchodně poradenská společnost poskytující data, řešení a doporučení v oblasti správy online reklamních kampaní, monitoringu a analýzy webových stránek či profilů internetových uživatelů. Působíme na 30 trzích v Evropě, na Blízkém východě a v Africe. Naše studie provádíme na základě vlastní metodiky a technologické infrastruktury za přísného dodržování ICC/ESOMAR norem. Společnost zaměstnává kolem 300 odborníků včetně IT specialistů, matematiků, sociologů a psychologů. Více informací naleznete na www.cz.gemius.com.

Otázka: Co je to Sdružení pro internetový rozvoj?
Odpověď: Sdružení pro internetový rozvoj v České republice, z.s.p.o. (SPIR) je profesní sdružení působící v oblasti internetu od roku 2000. Kromě provozování jednotného, široce respektovaného výzkumu návštěvnosti a sociodemografického profilu návštěvníků internetu NetMonitor, realizuje projekt monitoringu internetové reklamy AdMonitoring, analýzy zásahu reklamních kampaní AdAudit, odbornou konferenci o internetovém marketingu IAC. Ve svých aktivitách nezohledňuje jen reklamní a marketingové služby, ale ve stále větší míře zasahuje do dalších, neinzertních oblastí, jako jsou právní aspekty internetového podnikání, komunikace se státní správou atd.

Otázka: Proč je důležitá kvalita dat?
Odpověď: Pomáhá majitelům webových stránek lépe pochopit, kdo je navštěvuje. Pro uživatele to znamená zajímavější a relevantnější obsah na stránkách, které často navštěvují.

Otázka: Jak přesné / věrohodné jsou výsledky studie?
Odpověď: Sdružení IAB Europe již mnohokrát ocenilo špičkovou metodologii společnosti Gemius, kterou používáme v našim výzkumu. Naše studie je standardem pro dvanáct trhů po celém světě. Gemius také dodržuje při provádění studie pokyny ESOMAR.
https://www.gemius.com/all-reader-news/gemius-with-another-win-at-the-iab-europe-research-awards.html

Otázka: Co je to ESOMAR?
A: ESOMAR je organizace, která podporuje, posiluje a zlepšuje průzkumy trhu po celém světě. https://www.esomar.org/about-esomar.php

Otázka: Proč se mi v prohlížeči objevuje nová karta, ve které se mi zobrazí dotazník?
Odpověď: Nedávno jsme změnili způsob zobrazování našeho průzkumu. Na základě zpětné vazby od uživatelů jsme zjistili, že tento způsob je pro ně mnohem pohodlnější a nezasahuje do jejich prohlížení internetu, i když stále nabízí možnost zúčastnit se naší studie.

Otázka: Co se stalo s vyskakovacím oknem průzkumu?
Odpověď: Zjistili jsme, že uživatelům překáží a rozhodli jsme se ho odstranit.

Otázka: Co se stane s výsledky průzkumu?
Odpověď: Výsledky poskytují přehled o českém internetovém trhu, což pomáhá webovým stránkám připravit pro uživatele relevantnější obsah. Studie poskytuje například informace o tom, kolik mužů a žen navštíví internet, ale neinformuje o tom, jaký web daný uživatel navštívil.

Otázka: Jak shromažďujete data?
Odpověď: Data jsou shromažďována prostřednictvím zabezpečené aplikace společnosti Gemius, kterou si můžete po vyplnění dotazníku nainstalovat. Následně se stanete členy našeho panelu a získáte možnost soutěžit o hodnotné ceny.

Otázka: Je aplikace bezpečná?
Odpověď: Vaše údaje s nikým nesdílíme a jsme vázáni právními předpisy EU a Polska. Veškeré vaše údaje jsou přísně důvěrné. Shromážděná data jsou anonymní, takže není možné zjistit, co dělal konkrétní uživatel. Můžete také požádat o anonymizování vašich údajů během výzkumu, tomto případě nás prosím kontaktujte.

Otázka: Sbíráte mé bankovní údaje, zprávy o sociálních médiích, hesla, podrobnosti o mém soukromém životě nebo jakékoliv jiné podobné informace?
Odpověď: Ne, v žádném případě neshromažďujeme vaše zprávy, hesla, čísla platebních karet, ani informace o vašich soukromých informacích, vztazích, bankovních účtech atd. Zajímá nás například to, kolik žen navštěvuje stránky v oblasti e-commerce.

Otázka: Co se stane po instalaci softwaru?
Odpověď: Požádáme vás, abyste se přihlásili. Po přihlášení se software spustí na pozadí a pravidelně odesílá informace týkající se vašeho prohlížení internetu na náš zabezpečený server.

Otázka: Jak často se musím logovat?
Odpověď: Obvykle vás požádáme o přihlášení. O přihlášení vás budeme žádat častěji, pokud nebudete delší dobu navštěvovat internet, a také v případě, že váš počítač používá více uživatelů. V tomto případě se vám logovací okno zobrazí několikrát denně s cílem určit, který uživatel se v současné době účastní výzkumu.

Otázka: Co když můj počítač používá někdo jiný?
Odpověď: Na počítači se zobrazuje logovací okno s přihlášením, které vás ujistí, že se účastníte výzkumu. Pokud váš počítač používá více uživatelů, logovací okno se zobrazí několikrát denně s cílem určit, který uživatel se v současné době účastní výzkumu.

Otázka: Chráníte moje soukromí?
Odpověď: Vaše soukromí je pro nás velmi důležité. Proto nesdílíme žádné vaše osobní údaje. Shromážděná data prezentujeme pro celé demografické skupiny a ne konkrétní osoby, například mladí uživatelé, ženy, muži atd.

Otázka: Musím vám poskytnout své kontaktní údaje?
Odpověď: Vaše kontaktní údaje se používají k zasílání výher v soutěžích a také pro zasílání pravidelného newsletteru pro naše panelisty, pokud jste se přihlásili k jeho odběru.