Klíčové slovo

Klíčové slovo

E-commerce

Zajímá vás, zda můžete použít části obsahu, který zveřejňujeme, při své novinářské práci? Odpověď je „ano“, avšak za předpokladu, že budou splněny následující podmínky. Texty zveřejněné na našich internetových stránkách mají sloužit jako zdroj informací. Připravili jsme je pro vás. Kdykoliv se rozhodnete citovat naše novinky, ujistěte se, že nás o tom nezapomenete informovat a poskytnete nám zdroj.

Pokud kopírujete odborné posudky nebo části odborných článků, nezapomeňte uvést autora citovaných slov.

Při publikování na portálech a internetových stránkách uveďte, prosím, odkaz na následující adresu: www.gemius.com, a v případě publikace v tisku - přidejte poznámku, že údaje pochází od společnosti Gemius. V prostředí sociálních sítí uveďte, prosím, pouze titulek a pokračujte odkazem na původní článek dostupný na našich internetových stránkách. Stejná pravidla platí, pokud jde o naše infografiky, ale měli byste mít na paměti, že fotografie použité na našich stránkách nesmí být zveřejněny jinde.

Příklady:

  • V červenci 2013 navštívilo více než 80 procent polských uživatelů internetové stránky související s e-commerce. V České republice to bylo 56 procent, na Slovensku 51 procent a v Maďarsku téměř 44 procent uživatelů internetu (červenec 2013).
  • Téměř 12 milionů polských uživatelů internetu navštěvuje internetové stránky e-shopů. To představuje nárůst o jednu pětinu ve srovnání s loňským rokem (10,1 milionu v červenci 2012). Nejpopulárnější typ obchodů jsou ty, které nabízejí oblečení (5,6 milionu uživatelů internetu si prochází jejich sortiment). Nejméně populární jsou erotické obchody s 256 tisíci návštěvníky (červenec 2013).
  • V červenci 2013 navštívilo e-shopy 12 milionů uživatelů internetu. To je o 1,5 milionu více než v předchozím roce. Na druhou stranu internetové stránky Amazon zaznamenaly zhruba 454 tisíc návštěvníků, což je o 7 procent méně než v červenci 2013 (červenec 2013).

Měření návštěvnosti internetu od společnosti Gemius (NetMonitor)

Pokud potřebujete odborný komentář k údajům, jsme vám k dispozici!

Můžete se na nás spolehnout, pokud potřebujete podporu, když si připravujete své materiály a rádi byste probrali způsob, jakým mají být údaje prezentovány.